2. Az eljárásban azok a gazdasági szereplők tehetnek ajánlatot, akik eljárás iránti érdeklődésüket jelezték az EKR-ben, melynek Ajánlattevőre vonatkozó feltételeit az EKR rendelet 6. § (1) és (6)-(9) bekezdése tartalmazza.
5. Az eljárás a Kbt. 53.§ (6) bek. alapján feltételesen kerül megindításra. Amennyiben Támogató a fedezetet biztosítja, valamint a tárgyi projektre vonatkozó tervezői szerződés alapján a végleges tervezési program Ajánlatkérő általi elfogadása megtörténik, a tárgyi szerződés hatályba lép. Részletes információkat a szerződéstervezet tartalmazza.