Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Articole de echipament din componenta UNIFORMEI DE SERVICIU - acord cadru 48 luni
Referenznummer der Bekanntmachung: 5
II.1.2)CPV-Code Hauptteil35811300 Militäruniformen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractanta organizatoare Baza de Aprovizionare, Gospodarire si Reparatii în calitate de unitate de achiziții centralizata, va încheia acorduri-cadru pentru fiecare lot pentru o perioada de 48 luni, cu un singur operator economic, iar atribuirea contractelor subsecvente se va face /derula de catre unitatile penitenciare beneficiare din cadrul Administratiei Nationale a Penitenciarelor, conform anexei atasate caietului de sarcini.
Contractele subsecvente pot fi încheiate simultan cu operatorii economici semnatari ai acordului cadru pentru bunurile ARTICOLE DE ECHIPAMENT DIN COMPUNEREA UNIFORMEI DE SERVICIU ,(loturile) câștigate la acordul- cadru, in funcție de necesități.
Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: cu 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor,este de 20 zile.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Scurta cu guler si mesada detasabila - cu sigla ANP si ecuson nominal
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)35811300 Militäruniformen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitate min si max la nivel de acord cadru - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul;
Cantitate min si max la nivel de contract subsecvent - conform anexei la caietului de sarcini - C nota de calcul;
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 478580.19 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
Caciula din blana naturala - cu emblema;
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 64954.79 lei
Costum de culoare bleumarin
Los-Nr.: 2
Sapca -cu emblema
Bluza cu sigla ANP - costum;
Pantalon - costum;
Pantalon vara;
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 1142215.88 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
Costum termic alcatuit din bluza si pantalon
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 158557.50 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
Tricou cu maneca scurta - cu sigla ANP si cu ecuson nominal;
Tricou cu maneca lunga -cu sigla ANP si cu ecuson nominal
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 725841.00 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
Centura multifunctionala
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 132131.25 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
Pantofi iarna;
Pantofi vara;
Bocanci
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 473910.75 lei
Suport pentru epolet cu insemne de grad pentru umar
Los-Nr.: 9
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 368205.75 lei
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
Ciorapi bleumarin
Valoarea celui mai mare contract subsecvent - 48448.13 lei