Il-bażi ġuridika:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Għajnuna Teknika għall-Appoġġ tal-Faċilità ta' Reżiljenza Muniċipali (MRF) fit-Turkija
Numru ta' referenza: TA2019039 TR
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV71800000 Servizzi ta' konsulenza dwar il-provvista ta' l-ilma u dwar l-iskart
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-għan ġenerali ta' din l-operazzjoni ta' Għajnuna Teknika hu li tikkontribwixxi għat-tisħiħ tal-ħila tal-muniċipalitajiet li jinsabu fil-provinċji Torok li huma l-iktar affettwati mill-influss ta' refuġjati Sirjani taħt Protezzjoni Temporanja (SuTPs) biex jingħataw servizzi muniċipali u biex jitjiebu l-perspettivi ta' akkoljenza tar-rifuġjati b'mod sostenibbli. L-għan tal-għajnuna teknika hu li tipprovdi appoġġ għat-tħejjija u l-implimentazzjoni ta' skemi ta' investiment ta' prijorità għall-muniċipalitajiet u l-kumpaniji ta' utilità fil-provinċji mmirati biex jipprovdu servizzi essenzjali ta' mmaniġġjar tal-ilma, tas-sanità u tal-iskart solidu.
L-attivitajiet se jinkludu fost oħrajn reviżjoni ta' studji ta' fattibbiltà tal-proġett, reviżjoni ta' disinni ta' proġett preliminari jew iddettaljati, l-għajnuna fil-valutazzjoni ta' skemi ta' investiment identifikati, assigurazzjoni tal-kwalità ta' dokumentazzjoni tal-offerti u l-monitoraġġ ta' ksib tax-xogħlijiet, u appoġġ għar-rappurtar dwar l-iskemi ta' investiment.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 2 080 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Ara l-indirizz tal-internet ipprovdut fit-Taqsima I.3).
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Technische bijstand ter ondersteuning van de weerstandsfaciliteit voor de gemeentelijke sector („Municipal Resilience Facility“ - MRF) in Turkije
Referentienummer: TA2019039 TR
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie71800000 Adviesdiensten voor watervoorziening en afval
II.1.4)Korte beschrijving:
De algemene doelstelling van deze technische bijstand is een bijdrage leveren aan de capaciteitsversterking van de gemeenten in de Turkse provincies die het zwaarst zijn getroffen door de toevloed van Syrische vluchtelingen onder tijdelijke bescherming (SuTP‘s) teneinde gemeentelijke diensten te kunnen verstrekken en het perspectief verbeteren in het kader van de opvang van vluchtelingen op een duurzame manier. De technische bijstand beoogt het verstrekken van ondersteuning bij de voorbereiding en uitvoering van prioritaire investeringsprogramma's voor de gemeenten en nutsbedrijven in de doelprovincies, teneinde essentiële diensten met betrekking tot water-, sanitatie- en vast afvalbeheer te kunnen verlenen.
De activiteiten omvatten de beoordeling van haalbaarheidsstudies van projecten, de herziening van voorlopige of gedetailleerde projectontwerpen, ondersteuning bij de beoordeling van vastgestelde investeringsregelingen, kwaliteitsborging van aanbestedingsstukken en toezichthouding op opdracht van werken, alsmede ondersteuning bij verslaggeving over de investeringsregelingen.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 2 080 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Zie het internetadres vermeld in sectie I.3).
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Pomoc techniczna w celu wsparcia instrumentu na rzecz odporności w gminach w Turcji
Numer referencyjny: TA2019039 TR
II.1.2)Główny kod CPV71800000 Usługi konsultacyjne w zakresie dostaw wody i konsultacje dotyczące odpadów
II.1.4)Krótki opis:
Ogólnym celem pomocy technicznej jest przyczynienie się do wzmocnienia zdolności gmin położonych w prowincjach tureckich najbardziej dotkniętych napływem uchodźców syryjskich objętych ochroną tymczasową do świadczenia usług komunalnych oraz do poprawy perspektyw dla przyjmowania uchodźców w sposób zrównoważony. Celem pomocy technicznej jest zapewnienie wsparcia w przygotowaniu i realizacji priorytetowych programów inwestycyjnych dla gmin i przedsiębiorstw użyteczności publicznej w docelowych prowincjach w celu zapewnienia podstawowych usług w zakresie gospodarki wodnej, sanitarnej i gospodarki odpadami stałymi.
Działania obejmą między innymi przegląd studiów wykonalności projektów, przegląd wstępnych lub szczegółowych projektów, pomoc w ocenie określonych programów inwestycyjnych, zapewnienie jakości dokumentacji przetargowej i monitorowanie zamówień publicznych na roboty budowlane oraz wsparcie w zakresie sprawozdawczości dotyczącej programów inwestycyjnych.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 2 080 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
Zob. adres internetowy w pkt I.3).