Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
10 db új vagy újszerű, emelt komfortfokozatú T100 M3/III -as kategóriájú autóbusz beszerzése pénzügyilízingszerződéssel.
II.1.2)Fő CPV-kód34121000 Buszok és távolsági buszok
II.1.4)Rövid meghatározás:
10 db új, vagy újszerű autóbusz beszerzése.
Új autóbusz: az 5/1990 KÖHÉM rend. 2.§ (4) bek. d.) pont szerinti.
Újszerű: a kevesebb, mint 24 hónapja gyártott és kevesebb, mint 200 000 km-t futott autóbusz.
Ajánlatkérő célja az üzemeltetés gazdaságossága, a vállalati arculat egységesítése, továbbá a karbantartási és javítási feladatok egyszerűsítése. E célok érdekében azonos gyártmányú autóbuszokat kíván beszerezni.
E tényekre tekintettel a rész-ajánlattétel lehetősége ellentétes volna ajánlatkérő gazdasági érdekeivel és a gazdasági célszerűség követelményével (Kbt. 50.§ (1) bek. k. pont).
Az ajánlatban egyidejűleg különböző életkorú autóbuszokat is lehet ajánlani.
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)34121000 Buszok és távolsági buszok
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
10 db új, vagy újszerű, emelt komfortfokozatú T100 M3/III-as kategóriájú autóbusz beszerzése pénzügyi lízingszerződéssel.
Teljes mennyiség:
10 db új, vagy újszerű autóbusz beszerzése. Árubeszerzés pénzügyi lízingkonstrukcióban.
Az autóbuszok részletes leírását a Műszaki Dokumentációban található „Részletes Műszaki Követelmények” tartalmazza.
Lízing konstrukció: – finanszírozás: zárt végű pénzügyi lízing, annuitásos törlesztési móddal, futamidő: szerződéskötés minimum 30., legfeljebb 180. napjától számított 72 hónap, mely az értékelési szempontot jelentő, minimum 1 hónapos (30 napos) legfeljebb 6 hónapos (180 napos) szállítási határidőt követően kezdődik meg, a finanszírozás devizaneme: HUF, kamatozás: változó, 3 havi BUBOR alapkamaton számítva, az ügyleti kamat kamatfelár komponense nem változhat a futamidő alatt, az értékelési szempontot jelentő ügyleti kamat mértéke nem haladhatja meg a 3 havi BUBOR + 5 % értéket.
Ajánlatkérő az autóbuszok ellenértékét forint alapú, zárt végű pénzügyi lízing keretében, havonta, lízingtárgyanként is és összesítetten is kiállított pénzügyi értesítő levél alapján, a lízingszerződésben meghatározott havi lízingdíj megfizetésével teljesíti.