Oikeusperusta:
Asetus (EU, Euratom) N:o 2018/1046
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Sosiaalipalveluja koskeva selvitys, jossa keskitytään erityisesti henkilökohtaisesti kohdistettuihin sosiaalipalveluihin heikossa asemassa olevia henkilöitä varten
Viitenumero: EMPL/2020/OP/0009
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi85320000 Sosiaalipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tämän selvityksen tavoitteena on kuvata sosiaalipalveluala yleishyödyllisten palveluiden laajemmassa asiayhteydessä. Selvityksessä tarkastellaan sosiaalipalvelualan kehitystä ja sen eri rooleja, käyttäjäryhmiä ja tarjoajia. Selvityksellä pyritään luokittelemaan sosiaalipalvelut niiden toimintojen, tavoitteiden ja käyttäjäryhmien perusteella. Selvityksessä tarkastellaan lähemmin henkilökohtaisesti kohdistettuja sosiaalipalveluita. Selvityksen avulla saadaan tällaisten sosiaalipalveluiden luokitus ja kuvataan niiden erityinen rooli positiivisten sosiaalisten vaikutusten saavuttamisessa heikossa asemassa oleville ihmisille. Selvityksen tavoitteena on määritellä tämän sosiaalipalvelujen ryhmän rooli pilarin toteuttamisessa. Siinä tutkitaan, miten saatavuutta, laatua ja myönteisten sosiaalisten vaikutusten saavuttamista (kuten pilarissa määritellään) voitaisiin seurata.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 400 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)85320000 Sosiaalipalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: