Szolgáltatások - 238731-2018
Belgium-Brüsszel: Szolgáltatási szerződés a Bizottságnak nyújtandó támogatásra vonatkozóan a szén-dioxid-piacok stabilitását biztosító mennyiségi és áralapú elemek közötti kölcsönhatás értékelésére irányulóan
2018/S 105-238731
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Szolgáltatási szerződés a Bizottságnak nyújtandó támogatásra vonatkozóan a szén-dioxid-piacok stabilitását biztosító mennyiségi és áralapú elemek közötti kölcsönhatás értékelésére irányulóan
Hivatkozási szám: CLIMA.B.1/SER/2018/0004
II.1.2)Fő CPV-kód
90700000 Környezetvédelemmel kapcsolatos szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A legutóbbi módosítások részeként az EU kibocsátáskereskedelmi rendszere (ETS) új összetevővel bővült: a piaci stabilitási tartalék (MSR) 2019 januárjában kezdi meg működését. Az MSR mennyiségi alapú eszközként kezeli az idáig keletkezett kibocsátásiegység-többletet. Más joghatóságok alatt működő kibocsátáskereskedelmi rendszerek összetevői is lehetővé tehetik a piaci beavatkozást, például akkor, ha a kibocsátási egységek ára elér egy bizonyos szintet. A szolgáltatási szerződés célja, hogy felmérje az uniós kibocsátáskereskedelmi rendszer, vagy más joghatóságok kibocsátáskereskedelmi rendszereinek keretében létrejövő piaci stabilitási tartalékok kialakítási jellemzőinek hatásait. Elméleti síkon végzett gyakorlatot kell végezni ahhoz, hogy a Bizottság betekintést nyerjen a kibocsátáskereskedelmi rendszerek különböző kialakítási elemei közötti kölcsönhatásba.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 150 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyílt ajánlati felhívás, egyetlen, nem megújítható szolgáltatási szerződés 16 hónap időtartamra.
Usługi - 238731-2018
Belgia-Bruksela: Umowa o świadczenie usług wsparcia Komisji w ocenie interakcji między ilością uprawnień a elementami stabilności rynku opartymi na cenie na rynkach uprawnień do emisji dwutlenku węgla
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Umowa o świadczenie usług wsparcia Komisji w ocenie interakcji między ilością uprawnień a elementami stabilności rynku opartymi na cenie na rynkach uprawnień do emisji dwutlenku węgla
Numer referencyjny: CLIMA.B.1/SER/2018/0004
II.1.2)Główny kod CPV
90700000 Usługi środowiska naturalnego
II.1.4)Krótki opis:
Po ostatnich zmianach nowym elementem unijnego systemu handlu emisjami (EU ETS) jest rezerwa stabilności rynkowej, która zacznie funkcjonować w styczniu 2019 r. Rezerwa stabilności rynkowej jest instrumentem opartym na ilościach, będącym odpowiedzią na obecnie nagromadzoną nadwyżkę uprawnień. Również w innych jurysdykcjach systemy handlu uprawnieniami do emisji mogą posiadać cechy umożliwiające interwencje na rynku, na przykład gdy cena uprawnień osiągnie pewien poziom. Celem zamówienia na usługi jest ocena wpływu podstawowych elementów unijnego systemu handlu emisjami lub systemów handlu emisjami w innych systemach prawnych na rezerwę stabilności rynkowej. Należy przeprowadzić ćwiczenie koncepcyjne, które umożliwi Komisji zrozumienie, w jaki sposób różne elementy składowe systemu handlu emisjami oddziałują na siebie wzajemnie.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 150 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
Procedura otwarta, pojedyncza umowa na usługi o okresie obowiązywania wynoszącym 16 miesięcy, bez możliwości przedłużenia.
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Právny základ:
Smernica 2014/24/EÚ
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Zmluva o poskytovaní služby na podporu Komisie pri hodnotení interakcie medzi kvantitatívnymi a na cene založenými prvkami stability trhu na trhoch s uhlíkom
II.1.2)Hlavný kód CPV90700000 Environmentálne služby
II.1.4)Stručný opis:
Ako súčasť najnovších revízií je novou vlastnosťou systému obchodovania s emisiami EÚ trhová stabilizačná rezerva (Market Stability Reserve – MSR), ktorá začne fungovať v januári 2019. Trhová stabilizačná rezerva je kvantitatívny nástroj, ktorý sa bude zaoberať súčasným nahromadeným prebytkom kvót. Aj v iných jurisdikciách môžu mať systémy obchodovania s emisiami vlastnosti, ktoré umožňujú zásahy na trhu, napríklad keď cena kvót dosiahne určitú úroveň. Účelom zmluvy o poskytovaní služieb je posúdenie vplyvu vlastností návrhu v systéme obchodovania s emisiami EÚ alebo v systéme obchodovania s emisiami v inej jurisdikcii ohľadom trhovej stabilizačnej rezervy. Musí sa vykonať koncepčná realizácia, ktorá Komisii umožní získať prehľad o tom, ako sa rôzne prvky návrhu v systéme obchodovania s emisiami vzájomne ovplyvňujú.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 150 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiachTáto zákazka sa delí na časti: nie
II.2.4)Opis obstarávania:
Verejná výzva na predkladanie ponúk, samostatná zmluva o poskytovaní služieb na 16 mesiacov, bez možnosti obnovenia.