Bekendtgørelse om ændringer eller supplerende oplysninger
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Laboratorieanalyser af overfladejordprøver indsamlet i forbindelse med LUCAS 2018
Sagsnr.: JRC/IPR/2018/D.3/0004/OC
II.1.2)Hoved-CPV-kode71900000 Laboratorieundersøgelser
II.1.4)Kort beskrivelse:
Undersøgelsen vedrørende arealanvendelse og arealdække (LUCAS) indeholder et modul om kontrol af overfladejord. Ca. 26 000 overjordsprøver er indsamlet i naturlige og delvist naturlige omgivelser (f.eks. landbrugs-, skov og græsarealer) i hele Europa. Disse prøver skal analyseres i forhold til fysiske og kemiske parametre og DNA-analyseres ved anvendelse af standardmetoder.
Dette udbud vedrører levering af laboratorietjenester vedrørende analyser med henblik på, fysiske og kemiske jordparametre, tungmetaller, pesticider og antibiotika, samt DNA i overfladejordprøver, der er indsamlet i forbindelse med LUCAS 2018-undersøgelsen.
Notice for changes or additional information
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Laboratory analyses of topsoil samples collected in the context of the LUCAS 2018
Reference number: JRC/IPR/2018/D.3/0004/OC
II.1.2)Main CPV code71900000 Laboratory services
II.1.4)Short description:
The Land Use and Cover Area Frame Survey (LUCAS) includes a module of topsoil monitoring. Around 26 000 topsoil samples are collected in natural and semi-natural environments (i.e. agricultural land, woodland and grassland) across Europe. These samples shall be analysed for physical and chemical parameters and for DNA with standard methods.
This procurement concerns the provision of laboratory services for the analysis of soil physical and chemical parameters, heavy metals, pesticides and antibiotics, and DNA in the topsoil samples collected in the context of the LUCAS 2018 Survey.
Avis d'information complémentaire ou avis rectificatif
Base juridique:
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Analyses de laboratoire d'échantillons de terre végétale prélevés dans le cadre de LUCAS 2018
Numéro de référence: JRC/IPR/2018/D.3/0004/OC
II.1.2)Code CPV principal71900000 Services de laboratoire
II.1.4)Description succincte:
L’enquête aréolaire sur l’utilisation/l’occupation des sols (LUCAS) porte sur un module d’observation du sol arable. Environ 26 000 échantillons de sol arable sont collectés dans des milieux naturels et semi-naturels (c-a-d. les terres agricoles, les bois et les prairies) à travers l’Europe. Ces échantillons seront analysés par des méthodes types en vue de la détermination des paramètres physiques et chimiques et de l’ADN.
Le présent appel d’offres vise la fourniture des services de laboratoire en vue de l’analyse des paramètres physiques et chimiques du sol, des métaux lourds, des pesticides et des antibiotiques ainsi que de l’ADN dans les échantillons de sol arable collectés dans le contexte de l’enquête aréolaire sur l’utilisation/l’occupation des sols.
Avviż għal tibdiliet jew informazzjoni addizzjonali
Il-bażi ġuridika:
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
L-analiżi tal-laboratorju ta' kampjuni tal-ħamrija ta' fuq miġbura fil-kuntest ta' LUCAS 2018
Numru ta' referenza: JRC/IPR/2018/D.3/0004/OC
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV71900000 Servizzi ta' laboratorju
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-Istħarriġ Qafas Statistiku tal-Użu tal-Art taż-Żona Koperta (LUCAS) jinkludi modulu ta' monitoraġġ tal-ħamrija ta' fuq. Jinġabru madwar 26 000 kampjun tal-ħamrija ta' fuq f'ambjenti naturali u seminaturali (jiġifieri art agrikola, żoni tal-foresti u bwar) madwar l-Ewropa kollha. Dawn il-kampjuni għandhom jiġu analizzati għal parametri fiżiċi u kimiċi u għal DNA b'metodi standard.
Dan l-akkwist jikkonċerna l-provvista ta' servizzi tal-laboratorju għall-analiżi tal-parametri fiżiċi u kimiċi tal-ħamrija, il-metalli tqal, il-pestiċidi u l-antibijotiċi, u d-DNA fil-kampjuni tal-ħamrija ta' fuq miġbura fil-kuntest tal-Istħarriġ LUCAS 2018.