Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 238946-2017
Magyarország-Budapest: Vasútépítés
2017/S 119-238946
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Vállalkozási szerződés a V100.32 Püspökladány (kiz.) – Ebes (bez.) vonalszakasz pályaépítés és biztosítóberendezés tervezési és kivitelezési munkáira.
Hivatkozási szám: V100.32
II.1.2)Fő CPV-kód
45234100 Vasútépítés
II.1.4)Rövid meghatározás:
Szerződés meghatározása: Vállalkozási szerződés.
Tárgya: „Vállalkozási szerződés a V100.32 Püspökladány (kiz.) – Ebes (bez.) vonalszakasz pályaépítés és biztosítóberendezés tervezési és kivitelezési munkáira”.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45234116 Pályaépítés
45213321 Vasútállomás építése
45234115 Vasúti jelzések szerelése
45231400 Erősáramú vezeték építése
45234160 Felsővezeték építése
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
45317000 Egyéb villamos szerelési munka
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Püspökladány(kiz.)-Ebes(bez.) 31,250 km hosszú vasúti vonalszakasz (1792+50-2105+00 hmsz. között), nyíltvonalainak és állomások átmenő fővágányainak teljes átépítése v=160 km/h pályasebességre és 225 kN tengelyterhelésre.
160 km/h sebességű és 225 kN tengelyterhelésű közlekedésre alkalmas pálya kiépítése ~ 32 km hosszon. A vasútállomások teljes vágányhálózatának korszerűsítése. 55 cm magasságú állomási peronok létesítése, aluljárók, liftek, perontetők építése, akadálymentes állomási környezet kialakítása. Térvilágítás kiépítése, 0,4 kV-os villamos energiaellátás és felsővezetéki rend-szer korszerűsítése. Külön szintű vasúti-közúti keresztezések kialakítása. Zajvédő falak építése, P+R rendszer kialakítása, buszfordulók, buszmegállók létesítése.
Állomási biztosítóberendezések (és áramellátás) építése, vonali biztosítóberendezések korszerűsítése. Új kábelalépítmény és kábelhálózat kiépítése az állomásokon és a vonalon. Integrált vasúti távközlő rendszer, korszerű utastájékoztató berendezések létesítése.
Főbb mennyiségek:
— Hézagnélküli vágány átépítése 60 rendszerű sínnel, előfeszített vasbeton aljjal a Püspökladány(kiz.) – Ebes(bez.) vasútvonal-szakaszon a nyíltvonali vágány és állomási átmenő fővágányok átépítése keretében: 66 km.
— A vágány átépítésen belül 24 800 vm hosszban az al- és felépítmény átépítése alépítményjavító géplánccal, nagygépes technológiával.
— Kaba állomás átépítése során 5 csoport új B60-XI rendszerű kitérő beépítése, 12 csoport új nagysugarú kitérő beépítése, 1 csoport új B60-XIV rendszerű kitérő beépítése, 1 csoport új B54-XIII rendszerű kitérő beépítése.
— Hajdúszoboszló állomás átépítése során 4 csoport új B60-XI rendszerű kitérő beépítése, 12 csoport új nagysugarú kitérő beépítése, 9 csoport új és 4 csoport különböző B54-es rendszerű kitérő beépítése.
— Ebes állomás átépítése során 3 csoport új B60-XI rendszerű kitérő beépítése, 12 csoport új nagysugarú kitérő beépítése, és 2 csoport új B60-XIII rendszerű kitérő beépítése.
— A kitérők cseréje vagy beépítése mindhárom állomáson al- és felépítménnyel együtt valósul meg.
— Számítógép által vezérelt villamos váltófűtés kiépítése: 75 csoport kitérőben.
— 33,75 km biztosítóberendezési vonalkábel és 33,25 km erősáramú kábel építése és szerelése.
— 25 kV 50 Hz rendszerű váltakozó áramú nyíltvonali és állomási felsővezeték hálózat kiépítése: 95,2 km.
— Vasúti műtárgyak: 14 db kerethíd / áteresz, 2 db hídépítés / felszerkezet-csere.
— 3db peronaluljáró építése.
— Közúti felüljáró: 1 db (Kaba).
— A jelenlegi biztosítóberendezés (75 Hz jelfeladás mellett) átalakítása és üzembe helyezése az építési fázisoknak megfelelően: Kaba állomáson 32 csoport kitérőt, Hajdúszoboszló állomáson 32 csoport kitérőt: Ebes állomáson 17 csoport kitérőt vezérlő jelfogó függéses biztosító berendezés.
— Távközlő rendszer átalakítása 3 állomáson.
— Elektronikus biztosítóberendezés és távközkési hálózat kiépítése a teljes vonalszakaszon.
— 6 db esélyegyenlőséget biztosító sínkoronaszint + 55 cm magas peron építése, 6 db lift.
— Tervezési munkák a dokumentációban részletezettek szerint: pl. megvalósulási tervek, térképek elkészítése, kezelői lehatárolás terve, tervezői művezetés.
A feladatokat részletesen a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.