Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Tarned - 239588-2020
Taani-Gislev: Pabermähkmed
2020/S 100-239588
Hanketeade
Asjad
Õiguslik alus:
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
EU-Udbud 2020: Levering af voksenbleer
II.1.2)CPV põhikood
33751000 Pabermähkmed
II.1.4)Lühikirjeldus:
Udbuddet omhandler levering af voksenbleer, fikseringsmateriale samt underlag. Det retter sig mod bevillinger efter servicelovens bestemmelser og kommunens hjemmepleje.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärk
Maksumus käibemaksuta: 26 400 000.00 DKK
II.1.6)Teave osade kohta
Hankeleping on jaotatud osadeks: jah
Pakkumusi võib esitada kõigile osadele
II.2)Kirjeldus
II.2.1)Nimetus:
Delaftale 1: Levering af voksenbleer til Langeland og Nyborg Kommuner
Osa nr: 1
II.2.2)CPV lisakood(id)
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Delaftalen omhandler levering af voksenbleer, fikseringsmateriale samt underlag til Langeland og Nyborg Kommuner. Aftalen retter sig mod bevillinger efter servicelovens bestemmelser og kommunens hjemmepleje. Den årlige omsætning på rammeaftalen estimeres til at udgøre 1,8 mio. DKK. Delaftale 1 tildeles på baggrund af tildelings­kriteriet 'Pris' iht. udbudsbetingelsernes pkt. 2.3. Delaftalen udgøres af sammenlagt 1.147 bevillin­ger.
Delaftale 2: Levering af voksenbleer til Faaborg-Midtfyn, Kerteminde og Nordfyns Kommuner
Osa nr: 2
Delaftalen omhandler levering af voksenbleer, fikseringsmateriale samt underlag til Faaborg-Midtfyn, Kerteminde og Nordfyns Kommuner. Aftalen retter sig mod bevillinger efter servicelovens bestemmelser og kommunens hjemmepleje. Den årlige omsætning på rammeaftalen estimeres til at udgøre 4,8 mio. DKK. Delaftale 2 tildeles på baggrund af tildelings­kriteriet 'Bedste forhold mellem pris og kvalitet' iht. udbudsbetingelsernes pkt. 2.3. Delaftalen udgøres af sammenlagt 2 755 bevillin­ger.