Supplies - 239732-2022
Romania-Oradea: Diagnostic agents
2022/S 089-239732
Contract notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reactivi pentru determinare de gaze, electroliti,metaboliti si co-oxiometrie, compatibil cu echipamentul Gastat 735
Reference number: 4208498/2022/87
II.1.2)Main CPV code
33694000 Diagnostic agents
II.1.4)Short description:
Reactivi pentru determinare de gaze, electroliti,metaboliti si co-oxiometrie, compatibil cu echipamentul Gastat 735 , conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata pe SEAP.
Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: in a - 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata pe SEAP, Conform art. 160, alin.2 si art.161 din Legea 98/2016 modificata prin OUG 107/2017.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 750 000.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Reactivi pentru determinare de gaze, electroliti,metaboliti si co-oxiometrie, compatibil cu echipamentul Gastat 735 - conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica.
Nr.crt Determinare Cantitate min.AC Cantitate max. AC Cantitate min.CS Cantitate max. CS
1 Gaze si electroliti din sange 12 pachete ( 7200 Determinari) 60 pachete (36000 determinari) 1 pachet (600 determinari) 12 pachete ( 7200 determinari)