Õiguslik alus:
Direktiiv 2014/24/EL
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Jätepussien ja -säkkien hankinta
Viitenumber: 281704
II.1.2)CPV põhikood19640000 Polüeteenist jäätme- ja prügikotid
II.1.4)Lühikirjeldus:
Hankinnan kohteena ovat jätepussit ja -säkit. Tällä hankintasopimuksella hankintoja tekevät Tuomi Logistiikka Oy ja Kanta Logistiikka Oy omistajilleen ja sidosyksiköilleen.
Sopimuskauden pituus on kaksi (2) vuotta, jonka jälkeen sopimus jatkuu toistaiseksi voimassaolevana.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 2 100 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.4)Hanke kirjeldus: