Οδηγία 2004/18/ΕΚ
II.1)Περιγραφή
II.1.1)Ονομασία που δόθηκε στη σύμβαση από την αναθέτουσα αρχή:
15.CPS.JP.020 Αγορά Satcom της ΕΕ.
II.1.2)Είδος της σύμβασης και τόπος των έργων, τόπος παράδοσης ή παροχήςΥπηρεσίες
Κατηγορία υπηρεσιών: αριθ 5: Τηλεπικοινωνιακές υπηρεσίες
Κωδικός NUTS
II.1.4)Πληροφορίες για τη συμφωνία πλαίσιοΣυμφωνία πλαίσιο με ένα φορέα
Διάρκεια της συμφωνίας πλαισίου
Διάρκεια σε μήνες: 12
Εκτιμώμενη συνολική αξία αγορών για τη συνολική διάρκεια της συμφωνίας πλαισίου
Η εκτιμώμενη αξία εκτός ΦΠΑ: 30 000 000 EUR
II.1.5)Σύντομη περιγραφή της σύμβασης ή των αγορών
Τμήμα 1: παροχή υπηρεσιών δορυφορικής επικοινωνίας στις ζώνες C, Ku, Ka, L και UHF και συναφών υπηρεσιών.
Τμήμα 2: παροχή υπηρεσιών δορυφορικής επικοινωνίας στη ζώνη X και συναφών υπηρεσιών.
II.1.6)Κοινό λεξιλόγιο για τις δημόσιες συμβάσεις (CPV)64000000 Υπηρεσίες ταχυδρομείων και τηλεπικοινωνιών, 64200000 Υπηρεσίες τηλεπικοινωνιών, 64214100 Υπηρεσίες ενοικίασης δορυφορικών κυκλωμάτων
II.2)Ποσότητα ή έκταση της σύμβασης
II.2.1)Συνολική ποσότητα ή έκταση:Η εκτιμώμενη αξία εκτός ΦΠΑ: 30 000 000 EUR
II.2.2)Πληροφορίες σχετικά με δικαιώματα προαίρεσηςΔικαιώματα προαίρεσης: όχι
Services - 241769-2015
Display compact view
Belgium-Brussels: 15.CPS.JP.020 EU Satcom market
2015/S 132-241769
Contract notice
Services
Directive 2004/18/EC
II.1)Description
II.1.1)Title attributed to the contract by the contracting authority:
15.CPS.JP.020 EU Satcom market.
II.1.2)Type of contract and location of works, place of delivery or of performance
Service category No 5: Telecommunications services
NUTS code
II.1.4)Information on framework agreement
Framework agreement with a single operator
Duration of the framework agreement
Duration in months: 12
Estimated total value of purchases for the entire duration of the framework agreement
Estimated value excluding VAT: 30 000 000 EUR
II.1.5)Short description of the contract or purchase(s)
Lot 1: provision of C, Ku, Ka, L and UHF bands satellite communication and related services.
Lot 2: provision of X band satellite communication and related services.
II.1.6)Common procurement vocabulary (CPV)
64000000 Postal and telecommunications services, 64200000 Telecommunications services, 64214100 Satellite circuit rental services
II.2)Quantity or scope of the contract
II.2.1)Total quantity or scope:
II.2.2)Information about options
Options: no