Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Dynamiskt inköpssystem (DIS) för konsulttjänster inom naturvärdesinventering samt beslutsunderlag för naturreservat och Natura 2000 bevarandeplaner
Numéro de référence: 3515-2022
II.1.2)Code CPV principal92533000 Services de réserves naturelles
II.1.4)Description succincte:
Länsstyrelsen i Gävleborg län inbjuder er härmed att inkomma med anbud i syfte att ingå i ett dynamiskt inköpssystem avseende konsulttjänster gällande naturvärdesinventering samt beslutsunderlag för naturreservat och Natura 2000 bevarandeplaner.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)90700000 Services relatifs à l'environnement
90710000 Gestion environnementale
90712000 Planification environnementale
90712200 Planification de la stratégie de conservation de la forêt
90713000 Services de conseils environnementaux
90720000 Protection environnementale
92534000 Services de préservation de la vie sauvage
II.2.4)Description des prestations: