Services sociaux et autres services spécifiques – marchés publics
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Boendetjänster för ensamkommande barn och unga (DIS).
Numéro de référence: SN/2017:68
II.1.2)Code CPV principal85311000 Services d'action sociale avec hébergement
II.1.4)Description succincte:
Syftet med DISet är att upphandlande myndigheter (UM) ska kunna avropa boendetjänster för ensamkommande barn och unga.
Upphandlande myndigheter (UM) utgörs av:
— Solna stad (212000-0183),
— Sollentuna kommun (212000-0134),
— Sundbybergs stad (212000-0175).
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)85300000 Services d'action sociale et services connexes
85310000 Services d'action sociale
II.2.4)Description des prestations: