Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
FIMEA - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Suunnittelu-, kehitys- ja ylläpitopalvelut - Haittavaikutusrekisteri
Referenznummer der Bekanntmachung: FIMEA/2022/000113
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena oli Fimean Haittavaikutusrekisterin uudistamisprojektin
palvelumuotoilu- ja määrittelypalveluun sekä räätälöidyn järjestelmän toteuttaminen,sekä
kehitys- ja ylläpitopalvelut.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinnan kohteena olevat asiantuntijat osallistuvat uuden haittavaikutusrekisterin ja
sähköisen asioinnin palvelumuotoiluun ja määrittelyyn sekä palvelujen kehittämiseen ja
ylläpitoon.
Hankittava järjestelmä tukee haittavaikutusilmoitusten päivittäistä käsittely- ja
arviointiprosessia automaation ja tekoälyn avulla vähentäen manuaalisen työn määrän
minimiin. Järjestelmä tukee työn sujuvuutta mahdollistamalla tiedon liikkumisen eri
järjestelmien välillä sekä tarjoamalla operatiivisessa järjestelmässä hyvät haku- ja
raportointitoiminnot.
Hankittava kokonaisuus sisältää myös sähköisen asioinnin haittavaikutusilmoitusten
lähettämiseen digitaalisesti ja rakenteisessa muodossa. Sähköinen palvelu on saavutettava,
käytettävyydeltään intuitiivinen ja loppukäyttäjien on helppo omaksua sen käyttö.
Hankinnan kohde oli kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: FIMEA/2022/000113
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: