Services - 244629-2015
Display compact view
Belgium-Brussels: Study on a marketing plan to stimulate the take-up of eID and trust services for the digital single market — SMART 2015/0046
2015/S 133-244629
Contract notice
Services
Directive 2004/18/EC
II.1)Description
II.1.1)Title attributed to the contract by the contracting authority:
Study on a marketing plan to stimulate the take-up of eID and trust services for the digital single market — SMART 2015/0046.
II.1.2)Type of contract and location of works, place of delivery or of performance
Service category No 10: Market research and public opinion polling services
NUTS code
II.1.4)Information on framework agreement
II.1.5)Short description of the contract or purchase(s)
The objective of the study is to investigate the economic potentials of e-identification and trust services (eID and eTSs) in a fully integrated digital single market at EU level (including e-government) and also taking the international dimension inherent to trust services.
To that end the study will, as far as possible with the available budget, carry out a market analysis and then yield a marketing plan aiming at stimulating the take-up of eID and trust services to their maximal capability. The study should investigate at least market segmentation, value proposition, channels, packaging, delivery using the usual approach and methodology for a marketing study. It includes a marketing plan for public administrations in the EU to promote e-government services using eID and eTSs.
However, the contractor should validate its findings with 1 or more channel partners. It should have the capacity to engage key stakeholders (beyond sending them a questionnaire) because the stakeholders that should be stimulated should have the possibility to contribute with their own experience on market segmentation, value proposition, etc. In particular, the contractor will need to liaise with DG Informatics' CEF Stakeholder Management Office on potential stakeholders for CEF DSI building blocks as well as with the e-SENS project consortium.
Finally, the study should then deliver a set of examples/templates for take-up.
II.1.6)Common procurement vocabulary (CPV)
79310000 Market research services
II.2)Quantity or scope of the contract
II.2.1)Total quantity or scope:
Maximum value: 200 000 EUR.
II.2.2)Information about options
Options: no
Direktiva 2004/18/EZ
II.1)Opis
II.1.1)Naziv predmeta nabave koji je dodijelio javni naručitelj:
Studija o marketinškom planu za poticanje prihvaćanja elektroničke identifikacije i usluge povjerenja za jedinstveno digitalno tržište — SMART 2015/0046
II.1.2)Vrsta ugovora i mjesto izvođenja radova, isporuke robe ili pružanja uslugaUsluge
Kategorija usluge br. 10: Usluge istraživanja tržišta i usluge ispitivanja javnog mišljenja
NUTS kod
II.1.4)Podaci o okvirnom sporazumu
II.1.5)Kratak opis ugovora ili nabave(a)
Cilj je studijom istražiti ekonomske potencijale elektroničke identifikacije i usluge povjerenja (eID i eTS) na u potpunosti integriranom jedinstvenom digitalnom tržištu na razini EU-a (uključujući e-vlast) te također uzimajući u obzir međunarodnu dimenziju svojstvenu uslugama povjerenja.
U tu će se svrhu studijom, koliko je moguće unutar dostupnog proračuna, provesti analiza tržišta te potom dobiti marketinški plan usmjeren na poticanje prihvaćanja elektroničke identifikacije i usluga povjerenja u najvećoj mogućoj mjeri. Studijom treba istražiti barem segmentaciju tržišta, ponudu vrijednosti, kanale, pakiranje, isporuku uporabom uobičajenog pristupa i metodologije za marketinšku studiju. Obuhvaća marketinški plan za javne uprave u EU-u u svrhu promicanja usluga e-vlasti uporabom eID-a i eTS-a.
Međutim, izvoditelj treba provjeriti svoje zaključke s 1 ili više partnera koji njegove proizvode stavljaju na tržište (tzv. „channel partners”). Treba imati sposobnost angažiranja ključnih dionika (osim slanja upitnika) budući da dionici koje treba potaknuti trebaju imati mogućnost pridonošenja svojim vlastitim iskustvom o segmentaciji tržišta, ponudi vrijednosti itd. Konkretnije, izvoditelj će trebati surađivati s Uredom za upravljanje dionicima Instrumenta za povezivanje Europe (CEF) Glavne uprave za informatiku u pogledu potencijalnih dionika za komponente infrastrukture digitalne usluge (DSI) CEF-a, kao i za konzorcij projekta e-SENS.
Konačno, studijom potom treba pružiti niz primjera/predložaka za prihvaćanje.
II.1.6)Jedinstveni rječnik javne nabave (CPV)79310000 Usluge istraživanja tržišta
II.2)Količina ili opseg predmeta nabave
II.2.1)Ukupna količina ili opseg:
Najveća vrijednost: 200 000 EUR.
II.2.2)Podaci o opcijamaOpcije: ne