Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Παροχή μιας ομάδας βοηθών επισκεπτών για το Κέντρο Επισκεπτών της Ευρωπαϊκής Επιτροπής και ένα νέο Κέντρο Πληροφόρησης στις Βρυξέλλες
Αριθμός αναφοράς: PO/2018-10/C4
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV79952000 Υπηρεσίες εκδηλώσεων
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Η αναθέτουσα αρχή επιθυμεί να συνάψει σύμβαση-πλαίσιο για την παροχή μιας ομάδας επαγγελματιών, καλά οργανωμένων, πολύγλωσσων βοηθών επισκέψεων, για να συνδράμει στην υποδοχή και στη συνοδεία ομάδων επισκεπτών στο Κέντρο Επισκεπτών και επισκεπτών του νέου Κέντρου Πληροφόρησης και άλλων κτιρίων της Επιτροπής στις Βρυξέλλες, επιπρόσθετα προς την παροχή βοήθειας στο προσωπικό της Επιτροπής σε καθορισμένα καθήκοντα που συνδέονται με την προετοιμασία και την οργάνωση επισκέψεων και τακτικών δημόσιων εκδηλώσεων.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 4 500 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Προκειμένου να διασφαλιστεί ότι οι εκτιμώμενοι 70 000 επισκέπτες θα καλωσοριστούν με επαγγελματικό τρόπο και θα συνοδεύονται ευγενικά και αποτελεσματικά καθ' όλη τη διάρκεια της επίσκεψής τους, ο επιτυχής ανάδοχος θα παρέχει μια ομάδα πολύγλωσσων στελεχών με εμπειρία στις υπηρεσίες φιλοξενίας, ικανή να χρησιμοποιεί τεχνολογίες πληροφοριών με υψηλό επίπεδο συμπεριφοράς και αξιοπιστίας.