Ilmoitus tehdystä sopimuksesta – erityisalat
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/25/EU
I kohta: Hankintayksikkö
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Oulu-Kemi Ulkolaiteurakka
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi45000000 Rakennustyöt
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Urakka kuuluu Oulu-Kemi rataosan uudet liikennepaikat (Maksniemi ja Lähessuo) ratahankkeeseen.
Urakkaan kuuluu suunnitelmien mukaiset turvalaitteiden ulkolaiteurakan työt täysin valmiiksi rakennettuna ja tarkastettuna.
Urakkaan kuuluu rakentamisen työvaiheistuksen vaatimat työnaikaisten ulkolaitemuutosten suunnittelu ja toteuttaminen nykyiseen turvalaitejärjestelmään siten, että nykyinen asetinlaite (suojastus ja varoituslaitos) säilyy toimintakuntoisena (urakkaan sisältyy myös työnaikaisten turvalaitemuutosten käyttöönottotarkastuksiin osallistuminen).
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: