Építési beruházás - 246381-2022
Submission deadline has been amended by:  329245-2022
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2022/S 090-246381
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
SZTE Atlétikai Centrum kivitelezése
Hivatkozási szám: EKR000164212022
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
SZTE Atlétikai Centrum kivitelezési feladatainak ellátása
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
45212200 Sportlétesítmények kivitelezése
45212221 Sportpályák építményeinek kivitelezése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Modern Városok Program keretében a Szegedi Tudományegyetem területén egy Atlétikai Centrum készül.
A Szeged 20323/1 hrsz-ú terület jelenlegi állapota erősen leromlott, ahol többek között régi szovjet harckocsigarázsok betonszerkezete, erdős cserjés terület, régi aszfalt kézilabdapálya is található.
A teljes program részét képezi:
- a területen kialakítandó 400 méteres IAAF (Nemzetközi Atlétikai Szövetség szabványainak megfelelő) atlétikai pálya, közepén füves terület; külön dobópálya;
- a célegyenes hosszában kétszintes épület az alsó szinten futófolyosóval, és a felső szinten kiszolgáló helyiségek.
A megvalósítandó létesítmények egy része építési engedély köteles tevékenység, ugyanakkor a sportpálya nem építési engedély köteles.
A 400m-es atlétikapálya esetében a védőtávolságok betartása gyakorlatilag ki is jelölte annak helyét.
A futófolyosó épületének építése a pályával ellentétben engedélyhez kötött.
A tervezett beépítés adatai:
Telek területe (csak az érintett telekrész): 44 788 m2
Övezeti besorolás: Ki-619360
Beépítési mód: telepszerű
Beépíthetőség 15% (6 718,2 m2)
Legkisebb zöldfelületi mutató: 40% (17 915,2 m2)
Beépített bruttó alapterület: 3 340,02 m2
Beépítettség: 7,46%
Zöldfelület: füvesítés: 29 429,46 m2
Zöldfelületi mutató: 65,71%
A futófolyosó két egységből áll. A kétszintes fejépületben találhatók a kiszolgáló helyiségek, mint az öltözők, irodák, orvosi helyiség, gépészet és raktár, valamint független külső megközelítéssel egy minimális közönségforgalmi mosdó. A másik egység a futófolyosó, mely kifejezetten technikai jellegű 6 futópályával, annak végében egy magasugró résszel lesz ellátva.
Az építési terület megközelítőleg sík fekvésű. Az épület körül a terepszintet
finom tereprendezéssel alakítják csak, így az továbbra is sík kialakítású terület marad.
Az épület fűtési rendszere hőszivattyúval kerül kialakításra.
Az épület tervezése során a vonatkozó előírások betartásra kerültek mind a helyiségek, mind a közlekedők méreteit tekintve.
Az épület földszinti sportolásra alkalmas része akadálymentes módon kerül kialakításra. A sportolok számára akadálymentes mosdót és öltözőt biztosít az épület, a közönségforgalom számára is készül akadálymentes vizesblokk.
Tervezett parkolási igény:
Lelátó:
400 férőhely - parkolási igény 27db
Fejépület:
Öltözők 2x18 + 2x10 fő - parkolási igény 12 db
Irodák 35,67 m2 - parkolási igény 2db
A tervezés során a parkolási igény 41db, de a megvalósítás során az adott helyen 50db parkolóhely lesz biztosítva.
A részletes műszaki leírást/terveket és az árazatlan költségvetést a műszaki dokumentáció tartalmazza.
AK a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni.