II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
In-theatre Aeromedical Evacuation Services — Airmedevac
Reference number: 17.CPS.PA.263 LOT1/LOT2/LOT3/LOT4
II.1.2)Main CPV code75000000 Administration, defence and social security services
II.1.4)Short description:
The purpose of the framework contract to be awarded is the provision of in-theatre aeromedical evacuation services (fixed wing and rotary) to be used in frame of national and / or international defence and / or security operations..
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 120 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 4
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 4
II.2)Description
II.2.1)Title:
Rotary wing (helicopters) Africa
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)75000000 Administration, defence and social security services
II.2.4)Description of the procurement:
In-theatre aeromedical evacuation services — Rotary wing (helicopters) Africa.
Rotary wing (helicopters) Europe
Lot No: 2
In-theatre aeromedical evacuation services — Rotary wing (helicopters) Europe.
Fixed wing (airplanes) Africa
Lot No: 3
In-theatre aeromedical evacuation services — Fixed wing (airplanes) Africa.
Fixed wing (airplanes) Europe
Lot No: 4
In-theatre aeromedical evacuation services — Fixed wing (airplanes) Europe.
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Usluge zračno-medicinske evakuacije na terenu — Airmedevac
II.1.2)Glavna CPV oznaka75000000 Usluge javne uprave, obrane i socijalnog osiguranja
II.1.4)Kratak opis:
Svrha je okvirnog ugovora koji će se dodijeliti pružanje usluga zračno-medicinske evakuacije na terenu (fiksna i rotirajuća krila) koje će se upotrebljavati u sklopu nacionalnih i/ili međunarodnih obrambenih i/ili sigurnosnih operacija.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 120 000 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: da
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 4
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 4
II.2)Opis
II.2.1)Naziv:
Rotirajuća krila (helikopteri) Afrika
Grupa br.: 1
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a75000000 Usluge javne uprave, obrane i socijalnog osiguranja
II.2.4)Opis nabave:
Usluge zračno-medicinske evakuacije na terenu — rotirajuća krila (helikopteri) Afrika.
Rotirajuća krila (helikopteri) Europa
Grupa br.: 2
Usluge zračno-medicinske evakuacije na terenu — rotirajuća krila (helikopteri) Europa.
Fiksna krila (zrakoplovi) Afrika
Grupa br.: 3
Usluge zračno-medicinske evakuacije na terenu — fiksna krila (zrakoplovi) Afrika.
Fiksna krila (zrakoplovi) Europa
Grupa br.: 4
Usluge zračno-medicinske evakuacije na terenu — fiksna krila (zrakoplovi) Europa.
Servizzi - 249431-2018
il-Belġju-Brussell: Servizzi ta' evakwazzjoni medika tal-avjazzjoni fit-teatri — Airmedevac
2018/S 110-249431
Avviż dwar kuntratt
Servizzi
Il-bażi ġuridika:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Servizzi ta' evakwazzjoni medika tal-avjazzjoni fit-teatri — Airmedevac
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV
75000000 Servizzi ta' l-amministrazzjoni, difiża, u sigurtà soċjali
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-għan ta' dan il-qafas ta' kuntratt li ser jingħata huwa l-provvista ta' servizzi ta' evakwazzjoni medika tal-avjazzjoni fit-teatri (ġwienaħ fissi u ġwienaħ iduru) li għandhom jintużaw fil-qafas ta' difiża nazzjonali u/jew internazzjonali u/jew operazzjonijiet ta' sigurtà.
II.1.5)Stima tal-valur totali
Valur mingħajr VAT: 120 000 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijiet
Dan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: iva
L-offerti jistgħu jintbagħtu għal l-ogħla għadd ta' lottijiet: 4
L-ogħla għadd ta' lottijiet li jista' jingħata lil kuntrattur wieħed: 4
II.2)Deskrizzjoni
II.2.1)Titlu:
Ġwienaħ li jduru (ħelikopters) l-Afrika
Nru tal-lott: 1
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Servizzi ta' evakwazzjoni medika tal-avjazzjoni fit-teatri — Ġwienaħ iduru (ħelikopters) l-Afrika.
Ġwienaħ li jduru (ħelikopters) l-Ewropa
Nru tal-lott: 2
Servizzi ta' evakwazzjoni medika tal-avjazzjoni fit-teatri — Ġwienaħ iduru (ħelikopters) l-Ewropa.
Ġwienaħ fissi (ajruplani) l-Afrika
Nru tal-lott: 3
Servizzi ta' evakwazzjoni medika tal-avjazzjoni fit-teatri — Ġwienaħ fissi (ajruplani) l-Afrika.
Ġwienaħ fissi (ajruplani) l-Ewropa
Nru tal-lott: 4
Servizzi ta' evakwazzjoni medika tal-avjazzjoni fit-teatri — Ġwienaħ fissi (ajruplani) l-Ewropa.
II.1)Obiectul achiziţiei
Servicii de evacuare aero-medicală în teatrele de operații - Airmedevac
II.1.2)Cod CPV principal75000000 Servicii de administraţie publică, de apărare şi de asigurări sociale
II.1.4)Descriere succintă:
Scopul contractului-cadru care urmează să fie atribuit este furnizarea de servicii de evacuare aero-medicală în teatrele de operații (aripa fixă și rotativă) care urmează să fie utilizate în cadrul operațiunilor naționale și / sau internaționale de apărare și / sau de securitate.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 120 000 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 4
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 4
II.2)Descriere
Aripă rotativă (elicoptere) Africa
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)75000000 Servicii de administraţie publică, de apărare şi de asigurări sociale
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Servicii de evacuare aero-medicală în teatrele de operații - Aripă rotativă (elicoptere) Africa.
Aripă rotativă (elicoptere) Europa
Lot nr.: 2
Servicii de evacuare aero-medicală în teatrele de operații - Aripă rotativă (elicoptere) Europa.
Aripă fixă (avioane) Africa
Lot nr.: 3
Servicii de evacuare aero-medicală în teatrele de operații - Aripă fixă (avioane) Africa.
Aripă fixă (avioane) Europa
Lot nr.: 4
Servicii de evacuare aero-medicală în teatrele de operații - Aripă fixă (avioane) Europa.