We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
WYMIANA KOTŁA WĘGLOWEGO TYPU WR-25 NA KOCIOŁ BIOMASOWY OPALANY ZRĘBKAMI DRZEWNYMI Z BUDOWĄ MAGAZYNU PALIWA I INFRASTRUKTURY TOWARZYSZĄCEJ W CIEPŁOWNI PEC EŁK - DOSTAWA ORAZ MONTAŻ KOTŁA, BUDOWA (...)
Reference number: Prz-02/22/PEC(2,3,4)
II.1.2)Main CPV code
44621220 Central-heating boilers
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż oraz uruchomienie części technologicznej kotłowni biomasowej, obejmującej m. in.: kocioł odzysknicowy (biomasowy), ruchomą podłogę z agregatem hydraulicznym do jej napędu oraz przenośnik łańcuchowy do paliwa, palenisko z rusztem schodkowym, ekonomizer suchy, multicyklon żeliwny, elektrofiltr, ekonomizer kondensacyjny, kanały spalin, wentylatory (powietrza i spalin), system odżużlania, instalacja sprężonego powietrza ze sprężarką i zbiornikiem, pompy obiegowe, szafy zasilająco – sterujące wraz z okablowaniem, instalacjami elektrycznymi i AKPiA oraz wizualizacją i monitoringiem, instalacja kondensatu (zbiornik kondensatu, pompy kondensatu) komin, oraz wykonanie robót budowlanych niezbędnych dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
09323000 District heating
44160000 Pipeline, piping, pipes, casing, tubing and related items
45000000 Construction work
45251200 Heating plant construction work
45310000 Electrical installation work
45311000 Electrical wiring and fitting work
45315700 Switching station installation work
45316000 Installation work of illumination and signalling systems
45330000 Plumbing and sanitary works
45331110 Boiler installation work
45400000 Building completion work
71321200 Heating-system design services
II.2.4)Description of the procurement:
Przedmiotem zamówienia jest:
a) dostawa, montaż oraz uruchomienie części technologicznej kotłowni biomasowej, obejmującej m. in.: kocioł odzysknicowy (biomasowy), ruchomą podłogę z agregatem hydraulicznym do jej napędu oraz przenośnik łańcuchowy do paliwa, palenisko z rusztem schodkowym, ekonomizer suchy, multicyklon żeliwny, elektrofiltr, ekonomizer kondensacyjny, kanały spalin, wentylatory (powietrza i spalin), system odżużlania, instalacja sprężonego powietrza ze sprężarką i zbiornikiem, pompy obiegowe, szafy zasilająco – sterujące wraz z okablowaniem, instalacjami elektrycznymi i AKPiA oraz wizualizacją i monitoringiem, instalacja kondensatu (zbiornik kondensatu, pompy kondensatu) komin, oraz
b) wykonanie robót budowlanych niezbędnych dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia.
2) Przedmiot zamówienia powinien być wykonany w oparciu o posiadane przez Zamawiającego decyzje i dokumenty oraz opracowania:
a) Projekt budowalny – Nazwa Opracowania: „Wymiana kotła węglowego typu WR-25 na kocioł biomasowy opalany zrębkami drzewnymi z budową magazynu paliwa i infrastruktury towarzyszącej
w Ciepłowni PEC Ełk”; Obiekt: Ciepłownia PEC Ełk ul. Ciepła 10, 19-300 Ełk; Kategoria obiektów budowlanych: XVIII – Budynki przemysłowe, VIII – Inne budowle, XXVI – Sieci, XXIX – Wolno stojące kominy Jednostka ewidencyjna 280501_1 Ełk, Obręb 0002 – Ełk 2, Nr ewid. dz. 2163/17;
b) Decyzja nr 437/2020 z dnia 03 sierpnia 2020 r. zatwierdzająca projekt budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę; wydana przez Starostę Ełckiego (B.6740.30.110.2020);
c) Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach stwierdzająca brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko; wydana przez Prezydenta Miasta Ełk z dnia 22 lipca 2020 r. (MK-OE.6220.52020.RG);
d) Specyfikacja istotnych elementów Przedmiotu zamówienia.
Niniejsze dokumenty składają się na Opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 10 do SWZ.
3) Zamawiający zastrzega, że wykonawca w trakcie realizacji zamówienia, o ile to niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, może dokonać dostosowania posiadanego przez Zamawiającego Projektu budowlanego do oferowanej instalacji. Zamawiający zastrzega jednak, że zmiany nie mogą pogarszać parametrów funkcjonalno-użytkowych przedmiotu zamówienia określonych w dokumentach, o których mowa w pkt 3.1 ppkt 2 SWZ.
W przypadku, gdy obowiązek wykonawcy związany z realizacją przedmiotu zamówienia obejmuje uzyskanie jakichkolwiek decyzji lub pozwoleń, Zamawiający na wniosek wykonawcy udzieli stosownych pełnomocnictw do występowania w jego imieniu w postępowaniach administracyjnych wskazanym przez wykonawcę osobom.
4) Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia jest zobowiązany do opracowania Projektu wykonawczego na podstawie Projektu budowlanego. Opracowany Projekt wykonawczy podlega uzgodnieniu i zatwierdzeniu przez Zamawiającego.
5) Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) projekt wykonawczy,
b) prace przygotowawcze,
c) dostosowanie istniejącego budynku do instalacji biomasowego źródła ciepła,
d) budowa obiektów na potrzeby kotłowni biomasowej, wraz z niezbędnymi instalacjami,
e) budowa infrastruktury zewnętrznej,
f) dostawa i montaż kotła,
g) uruchomienie oraz oddanie do użytkowania kotłowni biomasowej
h) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie przedmiotu zamówienia,
i) udzielnie gwarancji jakości oraz wykonanie przeglądów gwarancyjnych w tym okresie,
j) wszystkie inne czynności konieczne do należytego wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z warunkami oraz wymaganiami postępowania poprzedzającego zawarcie Umowy a ustanowionymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: „SWZ”) wraz z załącznikami do SWZ, obowiązującym prawem, decyzjami właściwych organów administracji publicznej oraz z zasadami wiedzy technicznej.