Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Építési beruházás - 253299-2021
Magyarország-Budapest: Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
2021/S 098-253299
Tájékoztató a szerződés módosításáról
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Vállalkozási (építési és tervezési) szerződés keretében a Magyar Állami Operaház korszerűsítésének generál tervezési és kivitelezési feladatai.
II.1.2)Fő CPV-kód
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45211350 Többfunkciós épületek kivitelezése
45212320 Művészeti előadásokkal kapcsolatos épületek kivitelezése
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése a szerződéskötés időpontjában:
A Magyar Állami Operaház korszerűsítése (a továbbiakban: Beruházás/Korszerűsítés) a részvételi felhívást kiegészítő dokumentumokban felsorolt ingatlanokon a „Megrendelő Követelményei” szerint; a Generál Jóváhagyási tervdokumentációban ismertetett Beruházás megvalósításához szükséges tervezési, engedélyeztetési, kivitelezési (bontási és építési) feladatok ellátása a „Megrendelő Követelményei”-ben foglaltak szerint, és a 249/2016. (VIII. 22.) Korm. rendelet szerint, az Ajánlatkérő által rendelkezésre bocsátott dokumentumok felhasználásával, a Beruházás/Korszerűsítés ütemtervének megfelelően, a vonatkozó jogszabályokkal összhangban.
A Korszerűsítéssel érintett ingatlanok:
A Magyar Állami Operaház Andrássy út 22. szám alatti épületének (műemléképület, nettó 24 440,28 m2alapterület, nézőtér 1 256 férőhely) korszerűsítése, azon belül a külső- és belső területek, azon belül a közönségforgalmi- és üzemi területek, felújítása, átalakítása, korszerűsítése, valamint színpad-technológiaikorszerűsítése.
Hajós utca 11. szám alatti Üzemház felújítása, energetikai korszerűsítése (4 262,76 m2).
Hajós utca 13-15. szám alatti Lakatos műhely funkcióváltással egybekötött átalakítása (159,1 m2).
Révay utca 22. szám alatti Cipészműhely funkcióváltással egybekötött átalakítása (92,01 m2).
Hajós utca 13-15. szám alatti Opera Értékesítési Centrum átalakítása (126,5 m2).