Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
Aufgrund von Störungen werden eForms- Mitteilungen derzeit fehlerhaft angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Bis dahin konsultieren Sie bitte unsere Hilfsseite.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Lieferungen - 253474-2022
România-București: Autoturisme
2022/S 093-253474
Anunț de participare
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Contract furnizare autoturisme
Număr de referinţă: RCG605/22/02.05.2022
II.1.2)Cod CPV principal
34110000 Autoturisme
II.1.4)Descriere succintă:
Furnizare autoturisme
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 17 zile.
Termenul limită în care se va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări/informaţii suplimentare este în a 11-a zi dinainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 929 386.55 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru toate loturile
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 2
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
DA
Ofertele trebuie depuse pentru: Numarul maxim de loturi;
Numărul maxim de loturi pentru care se poate depune oferta: 2
Operatorii economici pot depune ofertă pentru unul sau ambele loturi.
Valoarea totala estimata (LOT I si LOT II) fara TVA: 929.386,55 lei din bugetul de stat la care se adauga 55.000 lei (9 vouchere Rabla Clasic) si 52.000 lei (2 ecotichete Rabla Plus).
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Autoturisme pentru deservirea activitatii CNSAS - model berlina
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Autoturisme pentru deservirea activitatii CNSAS.
Cantitate = 10 autoturisme model berlina.
Termen maxim de livrare 6 luni de la semnarea contractului de furnizare.
Autoturisme pentru deservirea activitatii CNSAS- model PLUG-IN HYBRID
Lot nr.: 2
Autoturisme pentru desfasurarea activitatii CNSAS.
Cantitate:2 autoturisme model PLUG-IN HYBRID.
Termen maxim de livrare: 6 luni de la semnarea contractului de furnizare.
Autoturismele se achizitioneaza cu respectarea OUG nr.71/2021.