II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizare produse de băcănie, carne și lactate
Referenznummer der Bekanntmachung: 8372077/2021/5 din paap
II.1.2)CPV-Code Hauptteil15800000 Diverse Nahrungsmittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Incheierea de acorduri-cadru in vederea incheierii de contracte subsecvente de furnizare produse de bacanie, carne si lactate. Termenul-limita in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare, este in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor. Mentionam ca numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 19 zile.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 2 858 869.00 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 33
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Specialităţi din carne de pasăre
Los-Nr.: 17
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15131700 Fleischzubereitungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1.Ruladă dietetică de pui
2.Şuncă din carne de pasăre
Cantitatile minime si maxime ce fac obiectul achizitiei se regasesc in caietul de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 32
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221410 Kohl
1.Varză albă proaspătă
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 24
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331425 Tomatenmark/Paradeisermark
1.Pastă de tomate
2.Roşii în bulion
3.Zarzavat ciorbe
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15821200 Süßes Gebäck
1.Fidea
2.Macaroane
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
1.Biscuiţi alimentari - vrac
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 27
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221112 Karotten
1.Morcovi proaspeţi
2.Păstârnac proaspăt
3.Pătrunjel rădăcină
4.Ţelină rădăcină
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15831000 Zucker
1.Zahăr alb
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15871110 Essig oder Ersatz
1.otet
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 31
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222321 Äpfel
1.Mere proaspete
Legume conservate provizoriu
Los-Nr.: 25
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331480 Vorläufig haltbar gemachtes Gemüse
1.Dovlecei în apă
2.Fasole galbenă/verde
3.Morcov în apă
4.Spanac frunze
5.Zarzavat supe
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 33
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221210 Bohnen
1.Fasole boabe
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 22
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331430 Dosenpilze
1.Ciuperci în saramură
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 26
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221230 Paprika
1.Ardei gras
2.Roşii proaspete
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15411100 Pflanzenöle
1.Ulei pentru gătit
File de peşte congelat - merluciu
Los-Nr.: 12
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15211000 Fischfilets
1.Carne de peşte congelat -file merluciu
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 19
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15131310 Pastete
1.Brânză proaspătă de vaci
2.Brânză telemea de vacă
3.Lapte bătut (iaurt)
4.Smântână semigrasă
5.Unt
6.Unt portionat pachetele 10gr
Carne de vită – pulpă fără os degresată
Los-Nr.: 13
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15111100 Rindfleisch
1.Carne de vită - pulpă fără os degresată – calitatea a I-a
Produse din carne - porc şi vită
Los-Nr.: 14
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15130000 Fleischerzeugnisse
1.Carne lucru mixtă
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 28
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
1.Cartofi
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 30
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222210 Zitronen
1.Lămâi proaspete
Carne de pui -piept şi pulpă
Los-Nr.: 11
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15112130 Hühner
1.Carne de pui - piept cu os
2.Carne de pui - pulpă cu os
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03211300 Reis
1.orez
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15612100 Weizenmehl
1.Făină de grâu albă tip 3 nule- pachete de 1 kg.
2.Făină de porumb – mălai extra – pachete de 1 kg
3.Griş – pungi de 0,5 kg
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 21
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15544000 Hartkäse
1.Caşcaval
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15864100 Teebeutel
1.Ceai de fructe
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03142500 Eier
1.Ouă de găină
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 15
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15131120 Wurstwaren
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 18
1.Pateu de pui
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 29
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221113 Zwiebeln
1.Ceapă uscată
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 20
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15550000 Verschiedene Molkereierzeugnisse
1.Caş
2.Urdă
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 23
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15897200 Nahrungsmittelkonserven
1.Gem de fructe monodoze 20gr
2.Miere de albina monodoze 20gr
Produse din carne de pasăre
Los-Nr.: 16
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15131500 Geflügelerzeugnisse
1.Crenvurşti din piept de pui dietetici
2.Parizer simplu de pui
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15811100 Brot
1.Pâine albă – 300 g sau 400 g