Direktiva 2004/18/EZ
II.1)Opis
II.1.1)Naziv predmeta nabave koji je dodijelio javni naručitelj:
Analiza prehrambenog lanca odabranih proizvoda akvakulturnih vrsta: određivanje i praćenje ranjivosti i pokretača promjena za određivanje rizika u nastajanju
II.1.2)Vrsta ugovora i mjesto izvođenja radova, isporuke robe ili pružanja uslugaUsluge
Kategorija usluge br. 8: Usluge istraživanja i razvoja
Glavno mjesto ili lokacija radova, isporuke robe ili pružanja usluga: Objekti izvoditelja.
NUTS kod
II.1.4)Podaci o okvirnom sporazumu
II.1.5)Kratak opis ugovora ili nabave(a)
Rezultati ovog projekta trebali bi pružiti pokazatelje o primjenjivosti analize prehrambenog lanca za određivanje ranjivosti i rizika u nastajanju u pogledu odabranih vrsta riba morske akvakulture radi informiranja i usmjeravanja na aktivnosti EFSA-e u pogledu prikupljanja obavještajnih podataka o rizicima u nastajanju. Osim toga, rezultati ovog projekta trebali bi omogućiti zainteresiranim donositeljima odluka prilagodbu strategija upravljanja za mjere ublažavanja.
II.1.6)Jedinstveni rječnik javne nabave (CPV)73000000 Usluge na području istraživanja i razvoja i s tim povezane usluge savjetovanja
II.2)Količina ili opseg predmeta nabave
II.2.1)Ukupna količina ili opseg:
Opseg cijena ponuda utvrđen je između 250 000 EUR i 300 000 EUR. Gornja granica od 300 000 EUR predstavlja maksimum i bilo koja ponuda koja prelazi najveću vrijednost automatski se isključuje iz daljnjeg ocjenjivanja tijekom procjene. Napominjemo da je najniža vrijednost indikativna.
Procijenjeni troškovi bez PDV-a:
Raspon: od 250 000 do 300 000 EUR
II.2.2)Podaci o opcijamaOpcije: ne
Direttiva 2004/18/KE
II.1)Deskrizzjoni
II.1.1)Titlu mogħti lill-kuntratt mill-awtorità kontraenti:
Analiżi tal-katina tal-ikel ta' prodotti minn speċi magħżula tal-akwakultura: identifikazzjoni u monitoraġġ ta' vulnerabbiltà u motivaturi ta' bidla għall-identifikazzjoni tar-riskji li qegħdin jixirfu.
II.1.2)Tip ta’ kuntratt u l-post tax-xogħlijiet, il-post tal-kunsinna jew tal-eżekuzzjoniServizzi
Kategorija tas-servizz Nru 8: Servizzi ta’ riċerka u żvilupp
Is-sit jew il-post ewlieni tax-xogħlijiet, il-post tal-kunsinna jew tal-eżekuzzjoni: Fil-bini tal-kuntrattur.
Kodiċi NUTS
II.1.4)Informazzjoni dwar qafas ta' ftehim
II.1.5)Deskrizzjoni qasira tal-kuntratt jew tax-xiri
Ir-riżultati minn dan il-proġett għandhom jipprovdu indikazzjonijiet dwar l-applikabbiltà tal-analiżi tal-katina tal-ikel għall-identifikazzjoni ta' vulnerabbiltà u riskji li qegħdin jixirfu fuq speċi magħżula minn fost il-ħut tal-akwakultura tal-ilma mielaħ sabiex jinfurmaw u jimmiraw lejn attivitajiet tal-EFSA ta' ġbir ta' għarfien dwar riskji li qegħdin jixirfu. Barra minn hekk, ir-riżultati minn dan il-proġett għandhom jippermettu lil dawk interessati li jieħdu d-deċiżjonijiet biex ifasslu strateġiji tal-immaniġġjar għal azzjonijiet ta' tnaqqis.
II.1.6)Vokabularju komuni dwar l-akkwisti (CPV)73000000 Servizzi ta' riċerka u żvilupp u servizzi relatati mal-konsulenza
II.2)Kwantità jew ambitu tal-kuntratt
II.2.1)Il-kwantità jew l-ambitu totali:
Il-firxa tal-offerti tal-prezzijiet hija ffissata bejn EUR 250 000 u EUR 300 000. L-ogħla limitu ta' EUR 300 000 jikkostitwixxi l-massimu u kwalunkwe offerta li taqbeż dan il-massimu se tkun imwarrba awtomatikament minn aktar valutazzjoni matul l-evalwazzjoni. Jekk jogħġbok innota li l-minimu huwa indikattiv.
Valur stmat mingħajr VAT:
Medda: bejn 250 000 u 300 000 EUR
II.2.2)Informazzjoni dwar l-għażlietGħażliet: le
Aankondiging van een opdracht
Richtlijn 2004/18/EG
II.1)Beschrijving
II.1.1)Door de aanbestedende dienst aan de opdracht gegeven benaming:
Voedselketenanalyse van geselecteerde soorten aquacultuurproducten: identificatie en monitoring van kwetsbaarheden en drijfveren inzake verandering voor de identificatie van opkomende risico's.
II.1.2)Type opdracht en plaats van uitvoering van de werken, levering van de goederen of verlening van de dienstenDiensten
Dienstencategorie nr 8: Diensten voor onderzoek en ontwikkeling
Belangrijkste plaats van uitvoering van de werken, levering van de goederen of verlening van de diensten: in de kantoren van de contractant.
NUTS-code
II.1.4)Inlichtingen over de raamovereenkomst
II.1.5)Korte beschrijving van de opdracht of de aankoop/aankopen
De resultaten van dit project moeten aanwijzingen opleveren over de toepasbaarheid van de voedselketenanalyse voor de identificatie van kwetsbaarheden en opkomende risico's met betrekking tot bepaalde soorten zoutwatervissen uit de aquacultuur. Deze resultaten dienen ter informatie en moeten gericht zijn op activiteiten van de EFSA inzake het verzamelen van gegevens over opkomende risico's. Bovendien moeten de resultaten van dit project ervoor zorgen dat geïnteresseerde besluitvormers op maat gemaakte beheerstrategieën voor beperkende maatregelen kunnen ontwikkelen.
II.1.6)CPV-classificatie (Gemeenschappelijke woordenlijst overheidsopdrachten)73000000 Onderzoek en ontwikkeling, en aanverwante adviezen
II.2)Hoeveelheid of omvang van de opdracht
II.2.1)Totale hoeveelheid of omvang:
De prijsoffertes moeten schommelen tussen 250 000 EUR en 300 000 EUR. De bovengrens van 300 000 EUR vormt het maximum en elke inschrijving die meer bedraagt dan dit maximum, wordt automatisch uitgesloten van verdere beoordeling. Gelieve op te merken dat het minimum indicatief is.
Geraamde waarde zonder btw:
Tussen 250 000 en 300 000 EUR
II.2.2)Inlichtingen over optiesOpties: neen
Directiva 2004/18/CE
II.1)Descrição
II.1.1)Título atribuído ao contrato pela autoridade adjudicante:
Análise da cadeia alimentar de determinados produtos de espécies aquícolas: identificação e monitorização de vulnerabilidades e impulsionadores de mudança para a identificação de riscos emergentes.
II.1.2)Tipo de contrato e localização das obras, local de entrega ou de prestação dos serviçosServiços
Categoria de serviços n.º 8: Serviços de investigação e desenvolvimento
Local principal das obras, de entrega dos fornecimentos ou de prestação dos serviços: instalações do contratante.
Código NUTS
II.1.4)Informação sobre o acordo-quadro
II.1.5)Descrição resumida do contrato ou da(s) aquisição(ões)
Os resultados do presente projeto deverão fornecer indicações sobre a aplicabilidade da análise da cadeia alimentar para a identificação de vulnerabilidades e riscos emergentes em determinadas espécies aquícolas de água salgada, a fim de informar e visar as atividades de recolha de informação em matéria de riscos emergentes da EFSA. Além disso, os resultados do presente projeto deverão permitir que os decisores interessados possam adaptar as estratégias de gestão a ações de mitigação.
II.1.6)Vocabulário comum para os contratos públicos (Classificação CPV)73000000 Serviços de investigação e desenvolvimento e serviços de consultoria conexos
II.2)Quantidade ou âmbito do contrato
II.2.1)Quantidade total ou âmbito:
Os preços propostos poderão variar entre 250 000 EUR e 300 000 EUR. O preço limite de 300 000 EUR constitui o valor máximo permitido e todas as propostas que excedam este valor serão automaticamente excluídas de qualquer aferição posterior durante o processo de avaliação. Informa-se que o mínimo é indicativo.
Valor estimado, sem IVA:
Intervalo: entre 250 000 e 300 000 EUR
II.2.2)Informação sobre as opçõesOpções: não
Služby - 253741-2015
Zobraziť úsporné zobrazenie
Taliansko-Parma: Analýza potravinového reťazca produktov z vybraných akvakultúrnych druhov: identifikácia a monitorovanie slabých miest a pôvodcov zmien na identifikáciu vznikajúcich rizík
2015/S 138-253741
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Služby
Smernica 2004/18/ES
II.1.1)Názov pridelený zákazke verejným obstarávateľom:
Analýza potravinového reťazca produktov z vybraných akvakultúrnych druhov: identifikácia a monitorovanie slabých miest a pôvodcov zmien na identifikáciu vznikajúcich rizík.
II.1.2)Druh zákazky a miesto uskutočňovania prác, dodania tovarov alebo poskytovania služieb
Kategória služieb č. 8: Služby výskumu a vývoja
Hlavné miesto alebo lokalita uskutočňovania prác, dodania tovarov alebo poskytovania služieb: Priestory dodávateľa.
Kód NUTS
II.1.4)Informácie o rámcovej dohode
II.1.5)Stručný opis zákazky alebo nákupu (nákupov)
Výsledky tohto projektu by mali poskytnúť informácie o uplatniteľnosti analýzy potravinového reťazca na určenie slabých miest a vznikajúcich rizík u vybraných druhov morských rýb z akvakultúry s cieľom informovať a zamerať sa na činnosti zhromažďovania spravodajských informácií EFSA o vznikajúcich rizikách. Okrem toho by mali výsledky tohto projektu umožniť zainteresovaným subjektom s rozhodovacou právomocou prispôsobiť stratégie riadenia zmierňujúcim opatreniam.
II.1.6)Spoločný slovník obstarávania (CPV)
73000000 Výskum a vývoj a súvisiace poradenské služby
II.2)Množstvo alebo rozsah zmluvy
II.2.1)Celkové množstvo alebo rozsah:
Rozsah na cenové ponuky je stanovený od 250 000 EUR do 300 000 EUR. Horná hranica 300 000 EUR predstavuje maximum a akákoľvek iná ponuka presahujúca toto maximum bude automaticky vylúčená z ďalšieho posudzovania počas vyhodnotenia. Upozorňujeme, že minimum je len informatívne.
Predpokladaná hodnota bez DPH:
Rozpätie: od 250 000 do 300 000 EUR
II.2.2)Informácie o opciách
Opcie: nie