Lieferungen - 253807-2022
Rumänien-București: Medizinische Verbrauchsartikel
2022/S 093-253807
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
ACCESORII SI MATERIALE CONSUMABILE COMPATIBILE CU DIVERSE APARATE
Referenznummer der Bekanntmachung: 4943871.2022.02
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Încheierea unor acorduri cadru pentru o perioada de 48 luni, pentru 8 loturi conform caiet de sarcini.
Valoare minimă estimată achiziție 48 LUNI, fara TVA - 23.616.079,36 lei
Valoare maximă estimată achiziție 48 LUNI, fara TVA - 40.040.193,52 lei
Conform art. 161 din Legea 98/2016 termenul pentru raspuns la clarificari este in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 40 040 193.52 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 8
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
OPERATORI ECONOMICI POT DEPUNE OFERTA PENTRU UNUL SAU MAI MULTE LOTURI
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Accesorii si materiale consumabile compatibile electrocauter KLS MARTIN MODEL ME411
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
CONFORM CAIET DE SARCINI
Accesorii si materiale consumabile compatibile cu electrocauterul CONMED SYSTEM 5000
Los-Nr.: 5
ACCESORII SI MATERIALE CONSUMABILE COMPATIBILE CU ELECTROCAUTERELE ERBE VIO 3 SI ERBE JET 2 15.651.440,00
Los-Nr.: 7
ACCESORII SI MATERIALE CONSUMABILE COMPATIBILE CU ASPIRATORUL CHIRURGICAL MOBIL "VACUSON"
Los-Nr.: 8
Accesorii si materiale consumabile compatibile SISTEM de STIMULARE MAGNETICA NAVIGATA TRANSCRANIANA – NEXTIM NBS 5.1
Los-Nr.: 1
Accesorii si materiale consumabile pentru electrocauterele ARC BOWA
Los-Nr.: 6
Accesorii si materiale consumabile compatibile cu aparatele de ventilatie mecanica PURITAN BENNETT
Los-Nr.: 3
Accesorii si materiale consumabile compatibile cu electrocauterele FORCE FX VALLEYLAB
Los-Nr.: 2