Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord-cadru de furnizare piese auto, anvelope și materiale tehnice pentru autovehiculele din dotarea Direcției Generale de Protecție Internă
Referenznummer der Bekanntmachung: 36755310/2021/A9
II.1.2)CPV-Code Hauptteil34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru de furnizare piese auto, anvelope și materiale tehnice pentru autovehicule.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare o singură dată, în a 11 zi înainte de data limită de depunere a ofertelor pentru clarificările solicitate cu 18 zile înaintea termenului limită de
depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Piese de schimb pentru autovehicule marca Volkswagen, KIA, OPEL, BMW și Toyota
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Lotul 6 - Piese de schimb pentru autovehicule marca Volkswagen, KIA, OPEL, BMW și Toyota
Cantităti acord cadru: minim 421, maxim 1.081 de produse, pe o perioadă de 18 de luni
Valoarea estimată a acordului cadru pentru o perioadă de 18 de luni: 687.214,00 lei fără TVA
Cantităti contractului subsecvent: minim 421, maxim 720 de produse, pe o perioadă de 18 de luni
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent pentru o perioada de 18 de luni: 525.892,00 lei fara TVA.
Freceventa de atribuire a unui contract subsecvent: Trimestrial
Nota:
1.Autoritatea Contractanta nu are obligatia de a achizitiona produse astfel încat sa acopere cantitatea maxima si/sau valoarea maxima a acordului-cadru.
2. Descrierea detaliata a produselor si cantitatilor necesare se regaseste in anexele caietului de sarcini
Piese de schimb pentru autovehicule marca DACIA
Los-Nr.: 4
Lotul 4 - Piese de schimb pentru autovehicule gama DACIA
Cantităti acord cadru: minim 396, maxim 10.858 de produse, pe o perioadă de 18 de luni
Valoarea estimată a acordului cadru pentru o perioadă de 18 de luni: 1.900.630,00 lei fără TVA
Cantităti contractului subsecvent: minim 396, maxim 3.358 de produse, pe o perioadă de 18 de luni
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent pentru o perioada de 18 de luni: 551.105,00 lei fara TVA.
Materiale de întreținere auto
Los-Nr.: 1
Lotul 1 - Materiale de întreținere
Cantităti acord cadru: minim 20, maxim 14.420 de produse, pe o perioadă de 18 de luni
Valoarea estimată a acordului cadru pentru o perioadă de 18 de luni: 326.200,00 lei fără TVA
Cantităti contractului subsecvent: minim 20, maxim 4.044 de produse, pe o perioadă de 18 de luni
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent pentru o perioada de 18 de luni: 113.700,00 lei fara TVA.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
Lotul 3 - Anvelope
Cantităti acord cadru: minim 166, maxim 1.294 de produse, pe o perioadă de 18 de luni
Valoarea estimată a acordului cadru pentru o perioadă de 18 de luni: 473.440,00 lei fără TVA
Cantităti contractului subsecvent: minim 166, maxim 562 de produse, pe o perioadă de 18 de luni
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent pentru o perioada de 18 de luni: 234.000,00 lei fara TVA.
Piese de schimb pentru Tractoare
Los-Nr.: 7
Lotul 7 - Piese de schimb pentru Tractoare
Cantităti acord cadru: minim 23, maxim 47 de produse, pe o perioadă de 18 de luni
Valoarea estimată a acordului cadru pentru o perioadă de 18 de luni: 22.310,00 lei fără TVA
Cantităti contractului subsecvent: minim 23, maxim 27 de produse, pe o perioadă de 18 de luni
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent pentru o perioada de 18 de luni: 18.270,00 lei fara TVA.
Piese de schimb pentru autovehicule marca AUDI
Los-Nr.: 5
Lotul 5 - Piese de schimb pentru autovehicule gama AUDI
Cantităti acord cadru: minim 435, maxim 2.824 de produse, pe o perioadă de 18 de luni
Valoarea estimată a acordului cadru pentru o perioadă de 18 de luni: 1.710.000,00 lei fără TVA
Cantităti contractului subsecvent: minim 435, maxim 927 de produse, pe o perioadă de 18 de luni
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent pentru o perioada de 18 de luni: 551.735,00 lei fara TVA.
Materiale utilizate în repararea autovehiculelor
Los-Nr.: 2
Lotul 2 - Materiale utilizate în repararea autovehiculelor
Cantităti acord cadru: minim 27, maxim 3.418 de produse, pe o perioadă de 18 de luni
Valoarea estimată a acordului cadru pentru o perioadă de 18 de luni: 28.200,00 lei fără TVA
Cantităti contractului subsecvent: minim 27, maxim 1.137 de produse, pe o perioadă de 18 de luni
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent pentru o perioada de 18 de luni: 8.810,00 lei fara TVA.