Leveringen - 254841-2018
Griekenland-Chalkida: Voeding, dranken, tabak en aanverwante producten
2018/S 112-254841
Aankondiging van een gegunde opdracht
Resultaten van de aanbestedingsprocedure
Leveringen
Rechtsgrond:
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Ηλεκτρονικός ανοικτός διεθνής διαγωνισμός, προμήθειας πουλερικών, βοείου κρέατος, χοιρινού κρέατος, γάλακτος εβαπορέ, βρεφικών τροφών, οσπρίων, ρυζιού, ζυμαρικών, ειδών παντοπωλείου, πελτέ ντομάτας κ.ά., για Τ.Ε.Β.Α..
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie
15000000 Voeding, dranken, tabak en aanverwante producten
II.1.4)Korte beschrijving:
Ηλεκτρονικός ανοικτός διεθνής διαγωνισμός σε ευρώ, για την προμήθεια πουλερικών, βόειου κρέατος, χοιρινού κρέατος, γάλακτος εβαπορέ, βρεφικών τροφών, οσπρίων, ρυζιού, ζυμαρικών, ειδών παντοπωλείου, πελτέ ντομάτας, ελιών, καφέ - ζαχαρωδών, μελιού, ελαιολάδου, γαλακτοκομικών, ειδών οπωροπωλείου, για το Επιχειρησιακό Πρόγραμμα Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής, για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους (Τ.Ε.Β.Α.), με κριτήριο κατακύρωσης, είτε την πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά, βάσει τιμής στο σύνολο τής κάθε ομάδας (ομάδες Δ’, Ε’, ΣΤ’, Ζ’, Η’, Θ’, Ι’, Κ’, Λ’, Μ’,Ξ’) είτε το μεγαλύτερο ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%), πάνω στη νόμιμα διαμορφούμενη κάθε φορά μέση τιμή λιανικής πώλησης των ειδών, της αντίστοιχης ομάδας (Ομάδες Α’, Β’, Γ’, Ν’, Ο’) την ημέρα παράδοσης, όπως αυτή προκύπτει από το εκάστοτε εκδιδόμενο Δελτίο Πιστοποίησης Τιμών της Υπηρεσίας Εμπορίου της Περιφερειακής Ενότητας Εύβοιας και όπως αναλυτικά αναφέρονται στο Παράρτημα Α’ της παρούσης.
II.1.6)Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: ja
II.2)Beschrijving
II.2.1)Benaming:
Ομάδα Δ - Γάλα εβαπορέ.
Perceel nr.: 4
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)
15511600 Gecondenseerde melk
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Προμήθεια γάλακτος εβαπορέ: 78.474 τεμ..
Ομάδα Θ - Είδη παντοπωλείου.
Perceel nr.: 9
15872400 Zout
15871110 Azijn of dergelijke
Προμήθεια:
— αλατιού: 22.476 τεμάχια,
— ξυδιού: 22.476 τεμάχια.
Ομάδα Λ - Καφές/ζαχαρώδη.
Perceel nr.: 12
15831200 Witte suiker
15861000 Koffie
15833000 Suikerproducten
15840000 Cacao; chocolade en suikerwerk
— ζάχαρης: 22.818 τεμάχια,
— καφέ ελληνικού: 18.606 τεμάχια,
— καραμελών: 11.604 τεμάχια,
— πραλίνας φουντουκιού: 11.604 τεμάχια.
Ομάδα Ο - Είδη οπωροπωλείου.
Perceel nr.: 16
03212100 Aardappelen
03221410 Kool
— λάχανου: 22.476 τεμάχια,
— πατατών: 22.476 τεμάχια.