Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 21/156
II.1.2)CPV-Code Hauptteil39100000 Möbel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Kungsbacka kommun, nedan Kommunen, bjuder härmed in till att lämna anbud avseende möbler, inredning och gardiner.
Upphandlingen är indelad i nedan sex områden, där en leverantör antas per område, förutom för begagnade möbler, där upp till tre leverantörer kan antas.
En leverantör kan lämna anbud för och tilldelas på ett eller flera av områdena.