Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Поръчка за услуги относно техническа помощ за разгръщането на Европейска система за управление на железопътното движение (ERTMS)
Референтен номер: MOVE/2020/OP/0009
II.1.2)Основен CPV код60200000 Услуги от областта на релсовия транспорт
II.1.4)Кратко описание:
Тази поръчка е за осигуряване на непрекъснатостта на съответните дейности, които в момента се извършват по предишна възложена поръчка за екип за управление на разгръщането на ERTMS. Ясно е, че разгръщането на ERTMS и премахването на пречките за оперативна съвместимост изискват по-голямо сътрудничество и експертиза, фокусирана директно върху този конкретен проект на ЕС. Освен това са необходими и техническа помощ/насоки за бюджетни и бизнес аспекти и споделяне на знания.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 960 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове60200000 Услуги от областта на релсовия транспорт
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Поръчка за услуги относно техническа помощ за разгръщането на Европейска система за управление на железопътното движение (ERTMS).
Õiguslik alus:
Määrus (EL, Euratom) nr 2018/1046
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Teenusleping ERTMSi juurutamise tehnilise toe kohta
Viitenumber: MOVE/2020/OP/0009
II.1.2)CPV põhikood60200000 Raudteeveoteenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Kõnealune leping on mõeldud tagama nende asjakohaste tegevuste pidevust, mida praegu viib eelnevalt sõlmitud lepingu alusel läbi Euroopa raudteeliikluse juhtimissüsteemi (European Rail Traffic Management System (ERTMS)) alaste kohustuste juurutamise juhtimisrühm. On ilmne, et ERTMSi juurutamise ja vastastikuse ühildatavuse kitsaskohtade kõrvaldamiseks läheb tarvis vahetult kõnealusele konkreetsele ELi projektile keskendunud suuremat kooskõlastust ja eksperditeadmisi. Lisaks vajatakse ka eelarve ja äritegevuse aspektidega seotud tehnilist abi / nõustamist ning teadmiste jagamist.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 960 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.2)CPV lisakood(id)60200000 Raudteeveoteenused
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Teenusleping ERTMSi juurutamise tehnilise toe kohta.
Usługi - 255493-2020
Submission deadline has been amended by:  305338-2020
Belgia-Bruksela: Umowa o usługi dotycząca pomocy technicznej przy wdrażaniu ERTMS
2020/S 106-255493
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Podstawa prawna:
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Umowa o usługi dotycząca pomocy technicznej przy wdrażaniu ERTMS
Numer referencyjny: MOVE/2020/OP/0009
II.1.2)Główny kod CPV
60200000 Usługi transportu kolejowego
II.1.4)Krótki opis:
Niniejsze zamówienie ma zapewnić ciągłość odpowiednich działań obecnie wykonywanych w ramach wcześniej udzielonej umowy dotyczącej zespołu zarządzającego wdrożeniem ERTMS. Wyraźnie widać, że wdrożenie ERTMS i usunięcie wąskich gardeł w zakresie interoperacyjności wymaga większej koordynacji i wiedzy specjalistycznej bezpośrednio skoncentrowanej na tym konkretnym projekcie UE. Oprócz tego jest konieczna pomoc techniczna/doradztwo w zakresie aspektów budżetowych i biznesowych oraz dzielenia się wiedzą.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 960 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
II.2.4)Opis zamówienia: