Bauleistung - 257527-2022
Polska-Zakopane: Roboty budowlane
2022/S 093-257527
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia – zamówienia sektorowe
Wyniki postępowania
Roboty budowlane
Podstawa prawna:
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
„Budowa systemu automatycznej regulacji sieci wodociągowej miasta Zakopane – etap 1” – postępowanie powtórzone.
Numer referencyjny: 4S/Komory/2022
II.1.2)Główny kod CPV
45000000 Roboty budowlane
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest budowa, wyposażenie oraz uruchomienie trzech komór technologicznych na sieci wodociągowej stanowiący etap 1 budowy systemu automatycznej regulacji sieci wodociągowej w Zakopanem. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia: W ramach zamówienia należy wybudować 3 komory technologiczne:
1- Komora Guty,
2- komora Ustup,
3- Komora ul. Podhalańska,
Komory należy wyposażyć w zawór regulujący ciśnienie, wraz z napędem i dodatkowym wyposażeniem. Sterowanie zaworem realizowane będzie poprzez telesterownik zainstalowana w szafce sterowniczej. W komorach należy zainstalować system monitoringu parametrów technologicznych
w skład, którego wchodzić będą przepływomierz elektromagnetyczny oraz dwa czujniki ciśnienia. Zasilanie urządzeń eklektycznych należy zapewnić ze źródeł alternatywnych za pomocą zestawu z hydrogeneratorem. W ramach zamówienia należy wykonać wizualizację pracy komór w tym celu należy rozbudować istniejący w Spółce SEWIK system SCADA.
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45111200 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112000 Roboty w zakresie usuwania gleby
45112210 Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45200000 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45231110 Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów
45231111 Podnoszenie i poziomowanie rurociągów
45231112 Instalacja rurociągów
45232000 Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
II.2.4)Opis zamówienia:
1.Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego z możliwością prowadzenia negocjacji o wartości szacunkowej nieprzekraczającej kwot określonych w art. 2 ust. 1 pkt. 2) Ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) w oparciu o zapisy Regulaminu Udzielania Zamówień Sektorowych SEWiK, który jest udostępniony na stronie internetowej Zamawiającego: https://www.sewik.com.pl/zamowienia-publiczne.html
2.SIWZ została opublikowana w całości na stronie internetowej: https://www.sewik.com.pl/zamowienia-publiczne.html
3.Przedmiotem zamówienia jest budowa, wyposażenie oraz uruchomienie trzech komór technologicznych na sieci wodociągowej stanowiący etap 1 budowy systemu automatycznej regulacji sieci wodociągowej w Zakopanem.
4.Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia: W ramach zamówienia należy wybudować 3 komory technologiczne: 1- Komora Guty, 2- komora Ustup, 3- Komora ul. Podhalańska,
w skład, którego wchodzić będą przepływomierz elektromagnetyczny oraz dwa czujniki ciśnienia. Zasilanie urządzeń eklektycznych należy zapewnić ze źródeł alternatywnych za pomocą zestawu z hydrogeneratorem.
W ramach zamówienia należy wykonać wizualizację pracy komór w tym celu należy rozbudować istniejący w Spółce SEWIK system SCADA.
5.Istotne postanowienia związane z realizacją przedmiotu zamówienia:
a)Wykonawca gwarantuje realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z warunkami określonymi w niniejszej SIWZ oraz w dokumentacji projektowej określonej w pkt. 3.4 SIWZ powyżej.
b)Oferta złożona przez Wykonawcę musi zawierać wszelkie koszty inwestycji w tym opłaty związane z uzyskaniem aktualnych pozwoleń w tym m. in. zajęcia pasa drogowego jak również koszty przywrócenia terenu do stanu pierwotnego, odtworzenia nawierzchni wraz z podbudową po wykonanych pracach.
c)Zamówienie należy wykonać z materiałów zakupionych i dostarczonych na własny koszt przez Wykonawcę.
d)Materiały budowlane mają być zgodne z warunkami przyłączeniowymi SEWIK, dokumentacją projektową oraz ze STWiORB.
e)Zakupione materiały muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty dopuszczające do stosowania przy budowie sieci wodociągowej.
f)Przed rozpoczęciem prac Wykonawca przedstawi do zatwierdzenia Zamawiającemu karty materiałowe planowanych do zastosowania materiałów i urządzeń.
g)Dla przewidzianych w przedmiocie zamówienia robót budowlanych Zamawiający posiada zgłoszenie budowy z dnia 12.01.2021 r.
h)Wykonawca zobowiązany jest do powiadomień oraz uzyskania pozwoleń i decyzji związanych z bezpośrednią realizacją przedmiotu zamówienia.
i)Zapewnienie obsługi geodezyjnej oraz wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej należy do Wykonawcy robót.
j)Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia gwarancji na roboty budowlane na okres 3 lat oraz na materiały i urządzenia zgodnie z gwarancją producenta.
k)Po wykonanych robotach Wykonawca będzie zobowiązany do uzyskania pisemnych oświadczeń wszystkich właścicieli działek, że nie zgłaszają oni żadnych zastrzeżeń odnośnie do pozostawionego porządku oraz przywrócenia terenu do stanu pierwotnego.