Byggentreprenader - 257549-2022
Sverige-Borlänge: Anläggningsarbete
2022/S 093-257549
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Resultat av upphandlingsförfarandet
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Utförandeentreprenad Hastighetshöjning ATC 2 Älvsjö
Referensnummer: KOM-404824
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4)Kort beskrivning:
II.1.6)Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: