Lieferungen - 257637-2022
Bulgarien-Dobrich: Busse
2022/S 093-257637
Auftragsbekanntmachung – Sektoren
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Доставка на 20 /двадесет/ броя нови автобуси за масов градски транспорт за нуждите на „Градски транспорт Добрич” ЕООД
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34121000 Busse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Настоящата обществена поръчка включва доставка на 20 /двадесет / броя  нови  нископодови автобуси за масов градски транспорт за нуждите на „Градски транспорт Добрич” ЕООД.
Тип на превозното средство: новопроизведен, нископодов (low-floor или low-entry), в серийно производство (неограничена серия), градски автобус с две оси, категория М3 клас I, отговарящи на изискванията на Регламент (ЕС) 2019/543 на Комисията от 03 Април 2019 година за изменение на Регламент (ЕО) №661/2009 на Европейският парламент или Правило на ИКЕ на ООН № 107. (Участниците следва да предложат автобуси, които трябва да притежават сертификат за ЕО одобряване на типа на превозно средство, издаден от компетентен орган по одобряване, в съответствие с Директива 2007/46/ЕО или Наредба № 60 от 24.04.2009 г. на министъра на транспорта за одобряване на типа на нови моторни превозни средства и техните ремаркета.)
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 5 000 000.00 BGN
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Доставка на 20 /двадесет/ броя нови нископодови автобуси за масов градски транспорт.
Седящи места (без шофьора): min. 17 бр.
Общ брой места (седящи и правостоящи): min. 60 бр.
Дължина: 9000 мм ((±1000 мм)
Ширина: от 2400 mm – до 2525 мм без да се включват външните огледала за обратно виждане
Височина:максимум 3450 мм (с климатичната система)
Брой оси:2 бр.
Междуосово разстояние:мин. 4400 мм
Каросерия и агрегати: Самоносеща конструкция, която да е хидро и корозионно защитена, така, че да бъде гарантирана за минимум 10 години експлоатация.
Маса и натоварване по оси:
- съгласно изискванията на Директива 96/53/ЕО и Регламент (ЕО) № 661/2009, Регламент на Комисията (ЕС) № 1230/2012;
- допустима максимална маса, съгласно чл.6, ал. 1, т.7а от Наредба №11/ 03.07.2001 г. – 19,5 t;
- допустимо максимално натоварване на единична задвижваща ос - съгласно чл.7, ал. 1, т.4б от Наредба №11/ 03.07.2001 г. – 11,5 t;
- допустимо максимално натоварване на единична незадвижваща ос - съгласно чл.7, ал. 1, т.1 от Наредба №11/ 03.07.2001 г. – 10 t.
Пътническо отделение (салон): - всички надписи да са на български и английски език;
Височина на пода: нископодов, височина на входните стъпала при вратата - не повече от 340 mm, измерена при спрял автобус без пътници, без да се използва система за накланяне на автобуса.
Обособено място за колички и трудноподвижни лица и детски колички:
- 1бр. ., оборудвано съгласно изискванията по отношение на автобусите, определени в Регламент (ЕО) № 661/2009 или Правило на ИКЕ на ООН № 107
Пълна информация за техническите характеристики на превозните средства се съдържа в приложената към документацията за участие Техническа спецификация.