Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Maler- und Bodenbeschichtungsarbeiten sowie Instandhaltungsarbeiten der Stillstandszeit.
Referenznummer der Bekanntmachung: JRC/KRU/2017/G.1/0053/OC.
II.1.2)CPV-Code Hauptteil50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Das Angebot umfasst Anstrich- und Bodenbeschichtungsarbeiten im Institutsgebäude entsprechend der vorliegenden Spezifikation. Das Angebot ist in 2 Lose unterteilt:
Los 1: Maler- und Bodenbeschichtungsarbeiten;
Los 2: Instandhaltungsarbeiten der Stillstandszeit.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 940 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Maler- und Bodenbeschichtungsarbeiten
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten
50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Maler- und Bodenbeschichtungsarbeiten.
Instandhaltungsarbeiten der Stillstandszeit
Los-Nr.: 2
Instandhaltungsarbeiten der Stillstandszeit.
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Maalaus- ja lattianpäällystystyöt sekä huoltotyöt seisokkijakson aikana
Viitenumero: JRC/KRU/2017/G.1/0053/OC.
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi50000000 Korjaus- ja huoltopalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Sopimukseen sisältyvät maalaus- ja lattianpäällystystyöt laitoksen rakennuksissa tämän eritelmän mukaisesti. Sopimus on jaettu seuraaviin 2 erään:
erä 1: maalaus- ja lattianpäällystystyöt,
erä 2: huoltotyöt seisokkijakson aikana.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 940 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
Tarjoukset voivat koskea kaikkia osia
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
Maalaus- ja lattianpäällystystyöt
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)45440000 Maalaus- ja lasitustyöt
50000000 Korjaus- ja huoltopalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Erän kohteena ovat maalaus- ja lattianpäällystystyöt.
Huoltotyöt seisokkijakson aikana
Osa nro: 2
Erän kohteena ovat huoltotyöt seisokkijakson aikana.