Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Építési beruházás - 258477-2022
Magyarország-Debrecen: Közút építése
2022/S 094-258477
Tájékoztató az eljárás eredményéről
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
ÉNYGÖ Északi bekötő út építése
Hivatkozási szám: EKR001502532021
II.1.2)Fő CPV-kód
45233120 Közút építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
Debrecen, Észak-Nyugati Gazdasági Övezet Infrastruktúra fejlesztés V. ütem, Északi bekötőút és a hozzá kapcsolódó kerékpárutak, csapadékvíz elvezető rendszer, műtárgyépítési, valamint közvilágítás kivitelezési munkák.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45221100 Hídépítés
45231400 Erősáramú vezeték építése
45232130 Esővízcsatorna építése
45247112 Vízelvezető csatorna építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A beruházás az alábbi építési munkák megvalósítására irányul:
ÚTÉPÍTÉS:
Az Északi bekötőút út építése 2x2 sávos kialakítással, 3,50 méteres sávszélességgel, 0,25 - középen 0,50 méteres - biztonsági sávval és kétoldali 2,25 méteres padkával a szükséges forgalomtechnikai tartozékokkal kompletten. Az útszakaszon egy útcsatlakozás kerül kialakításra a 0+612,15 km szelvényben. Az út vízelvezetését kétoldali árok biztosítja. 34+420 km sz.-ben meglévő, megmaradó mezőgazdasági keresztező földút korrekciójának kiépítése 2×1 sávos aszfaltburkolattal ellátott kialakítással, 3,5 - 4,25 méteres sávszélességgel, 0,25 méteres kétoldali biztonsági sávval, kétoldali 0,75 -1,75 m padkával a szükséges forgalomtechnikai tartozékokkal kompletten. Az út vízelvezetését tetőszelvényű szakaszokon kétoldali, egyoldali oldalesésű szakaszokon egyoldali burkolat árok biztosítja. P1 jelű meglévő, megmaradó mezőgazdasági földút kiépítése szilárd burkolattal 1 sávos váltakozó irányú forgalmú, 3,50 - kitérők esetén 6,00 méteres - burkolatszélességgel, kétoldali 1,00 méteres padkával, 2,5% egyoldali oldaleséssel, a szükséges forgalomtechnikai tartozékokkal kompletten. Az út vízelvezetését egyoldali földmedrű árok biztosítja. Kialakítandó a kerékpáros közlekedés biztosítására külön koronán vezetett, önálló, kétirányú kerékpárút 2,50 méteres burkolatszélességgel, egyoldali 2,00%-os oldaleséssel süllyesztett szegéllyel határolva és kétoldali 0,50 - 1,00 méteres stabilizált padkával a szükséges forgalomtechnikai tartozékokkal kompletten. Kialakítandó a burkolt utak felületén keletkezett csapadékvizek elvezetését biztosító részben burkolt 1:1.5 -ös rézsűszögű, 40 cm fenékszélességű, FABETON FF40/40x200 (vagy azzal egyenértékű) mederelemmel burkolt jellemzően 0,1-4,0% közötti esésű; részben burkolatlan, 0,50 - 1,00 méter projektelemenként változó fenékszélességű nyílt csapadékvíz elvezető árkok. Kiépítendő továbbá a szükséges helyeken az út alatti átereszek Északi bekötőút esetén D800, P1 j. földút esetében D300 ÜPE SN20000 méretűek és anyagúak, 1:1,5 rézsűjű e.gy. vb. doboz előfejekkel, 60x40x10 mederburkoló elemmel burkolt medervédelem, egyes esetekben felvízi oldalon 3,0x0,5x0,5 méretű iszapláda kialakítással. Elvégzendő az útépítési munkarészhez kapcsolódóan a növényzet irtási munkái, illetve a füvesítés.
MŰTÁRGYÉPÍTÉS:
B.1 jelű híd
Elkészítendő B.1 j híd 34+420 km sz földút korrekció átvezetése Északi bekötőút és kerékpárút felett, a bekötőút 1+205,88 km szelvényében. A híd alapozása cölöpalapokkal történik. Szerkezeti rendszere egynyílású, kéttámaszú gerendahíd. Felszerkezete FI-150 e.gy. hídgerendákkal együttdolgozó helyszíni vasbeton pályalemez. A felszerkezet a hídfőkhöz csuklóvasalással kerül bekötésre. A hídfők rejtett hídfők, párhuzamos szárnyfalakkal. A híd egyenes tengelyű, áthidalt akadály tengelyével 70,2° szöget zár be. Az alépítmények tengelyei áthidalt út tengelyével párhuzamosak. Szerkezeti magassága 1,91 - 2,01 méter. A híd szabad nyílása úttengellyel párhuzamosan 37,38 m. Elvégzendő a műtárgyépítési munkákhoz kapcsolódó aszfalt pályaburkolat készítésével kapcsolatos, szigetelési, korrózióvédelmi, védőföldelési, hídtartozék kivitelezési munkálatok.
B.2 jelű támfal
Elkészítendő B.2 j. támfal Északi bekötőút és kerékpárút között a kerékpárút 0+211 és 0+302 km szelvénye között. A támfal szerkezeti rendszere szögtámfal. Nyomvonala a kerékpárút tengelyét követi. Öt dilatációs egységre tagolódik, hossza 20+20+20+20+11 = 91 m. Magassága 3,27 - 3,56 méter között változik. A támfal síkalapozással készül. A támfal szélessége I-III. dilatációs egyságben 2,25 m, a IV-V. dilatációs egységben 2,05 m. A felmenő fal vastagsága 30 cm, az alaptest 50 cm-t nyúlik ki az Északi bekötőút felé. A támfal tetején 40 cm széles szegély készül. A támfal szegélyén 1,40 m magas kerékpáros korlát fut végig. Elvégzendő a műtárgyépítési munkákhoz kapcsolódó szigetelési, korrózióvédelmi, védőföldelési, hídtartozék kivitelezési munkálatok.
KÖZVILÁGÍTÁS:
Északkeleti körforgalom csomópont északi részén - Északi bekötőút és 34+420 km sz. földút korrekció - közvilágítási hálózatott kell építeni csatlakozva az I. ütemben megvalósuló közvilágítási hálózathoz, továbbá fedvényterven szereplő belső feltáróút mentén a majdani 100ha terület közvilágítási hálózatához csatlakoztatva.
JELLEMZŐ MENNYISÉGEK
Útépítés
- „K” terhelési osztályú 2×2 sávos aszfalt burkolatú út építése: 1 106,65 fm (16 883,85 m2)
- „A” terhelési osztályú aszfalt burkolatú út építése: 753,10 fm (2771,62 m2)
- „E” terhelési osztályú aszfalt burkolatú út építése: 223,32 fm (1769 m2)
- Aszfalt burkolatú kerékpárút építése: 443,99 fm (1 120,92 m2)
Műtárgyépítés
B.1. j. HÍD
- Fúrt vasbeton cölöpök (CFA-cölöp) Ø80 (16 db) 326,40 fm
- Cölöpöket összefogó vasbeton gerenda 93,63 m3
- Tömör vasbeton hídfő felmenőfal és szárnyfal 69,63 m3
- FI-150 e.gy. hídgerenda elhelyezése 271,60 m
- Előregyártott tartókat együttdolgoztató vasbeton pályalemez 151,54 m3
- Monolit vasbeton szegély 46,04 m3
B.2. j. TÁMFAL
- Vasbeton szögtámfal 170,33 m3
- Monolit vasbeton szegély 14,64 m3
Csapadékvíz elvezetés
- Nyílt csapadékvízelvezető árok/folyóka építése 2917,9 fm
Közvilágítás hálózat
- Közvilágítási hálózat építése - kábel 325 m
- Közvilágítási oszlop építése 13 db
A további információkat, a részletes és teljes műszaki tartalmat a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.