III.1.2)Situación económica y financieraLista y breve descripción de los criterios de selección:
2. Wykonawca musi wykazać posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w określonej poniżej wysokości.
2. Na wezwanie Zamawiającego w celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Wykonawca zobowiązany będzie do złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów:
a) wykazu usług wykonanych w okresie ostatnich 8 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane należycie. Dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy.
b) wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Ciąg dalszy informacji z pkt „Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów”:
2. Ekspert ds. IT w zakresie integracji oprogramowania - 1 osoba
a) Wymagane doświadczenie zawodowe:
W projektowaniu lub wdrażaniu rozwiązań w zakresie integracji oprogramowania z elementami systemu zarządzania ruchem drogowym, potwierdzone udziałem w okresie ostatnich 7 lat przed upływem terminu składania ofert lub 7 lat od daty złożenia wniosku o zmianę tej osoby, w co najmniej jednym zakończonym zadaniu (zamówieniu, umowie) polegającym na wdrożeniu systemu zarządzania ruchem drogowym obejmującego integrację co najmniej 3 różnych modułów systemu zarządzania ruchem drogowym o wartości zadania co najmniej 1 000 000 PLN brutto.
b) Posiadającą ponadto:
— umiejętność konfigurowania aktywnych urządzeń sieci,
— znajomość elementów pasywnych sieci,
— znajomość protokołów komunikacyjnych dla sieci komputerowych i umiejętność ich konfiguracji oraz analizy,
— umiejętność diagnostyki sieci i urządzeń końcowych pracujących w TCP/IP,
— umiejętność konfigurowania i zarządzania sieciami komputerowymi,
— umiejętność zarządzania i konfigurowania urządzeń automatyki wykorzystywanych w systemach zarządzania ruchem drogowym (urządzenia Modułów Rozproszonych),
— wiedzę i umiejętności w obszarach bezpieczeństwa teleinformatycznego związanego z sieciami komputerowymi, komputerami i urządzeniami automatyki wykorzystywanymi w systemach zarządzania ruchem drogowym (urządzenia Modułów Rozproszonych),
— umiejętność analizy dokumentacji projektowej,
— doświadczenie w testowaniu systemów informatycznych.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości przedstawienia jednej osoby do pełnienia więcej niż jednej funkcji ze wskazanych powyżej.
Nivel o niveles mínimos que pueden exigirse:
a) Wykonawcy
Wykonawca zamówienia musi wykazać, że wykonał w sposób należyty w okresie ostatnich 8 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej:
2. 1 usługi polegającej na pełnieniu nadzoru nad zadaniem inwestycyjnym obejmującym zaprojektowanie i budowę lub budowę budynku (za budynek Zamawiający uzna budynek w rozumieniu ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane Dz.U. z 2018 r. poz. 1202 z późn. zm.) posiadającego zaplecze umożliwiające zainstalowanie i eksploatację sprzętu telekomunikacyjnego i informatycznego, w tym serwerów, wyposażone co najmniej w dedykowane systemy: zasilania awaryjnego, klimatyzacji, przeciwpożarowe i kontroli dostępu oraz rozwiązania ICT, o wartości zadania inwestycyjnego nie mniejszej niż 2 000 000 PLN brutto.
Zamawiający dopuszcza wykazanie spełnienia przez Wykonawcę więcej niż jednego z ww. warunków w ramach jednego zamówienia.
b) Osób
Wykonawca musi wskazać osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi i doświadczeniem odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone.
Wykonawca, na każdą funkcję wymienioną poniżej, wskaże osoby stanowiące Personel Kluczowy, które musi mieć dostępne na etapie realizacji zamówienia, spełniające następujące wymagania: