Servicios sociales y otros servicios específicos – contratos públicos
Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Ammatinvalinta- ja uraohjauksen psykologipalvelu
Número de referencia: UUDELY/3108/2019
II.1.2)Código CPV principal79634000 Servicios de orientación profesional
II.1.4)Breve descripción:
Hankittavana palveluna on ammatinvalinta- ja uraohjauksen psykologipalvelu. Palvelun tavoitteena on, että rajattuun kohderyhmään kuuluva Uudenmaan TE-toimiston asiakas pääsee oikea-aikaisesti ammatinvalinnan- ja uraohjauksen psykologipalveluun sekä saa palvelutarpeensa mukaisen kantaa ottavan työllistymiseen tähtäävän suunnitelman ja väylän edetä kohti työtä. Pilottina toteutettavan palvelun avulla pyritään samalla saamaan tietoa, kuinka ammatinvalinta- ja uraohjauksen psykologipalvelua on mahdollista toteuttaa yksityisen palveluntuottajan toimesta osana julkisia työvoima- ja yrityspalveluja. Tavoitteena on hakea vaihtoehtoista tapaa järjestää ammatinvalinta- ja uraohjauspalvelut sekä luoda uusi toimintamalli palvelun järjestämiseen.
II.1.5)Valor total estimadoValor IVA excluido: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: sí
Pueden presentarse ofertas para todos los lotes
II.2)Descripción
II.2.1)Denominación:
Pääkaupunkiseudun hankinta-alue
Lote nº: 1
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)79634000 Servicios de orientación profesional
II.2.4)Descripción del contrato:
Ammatinvalinta- ja uraohjauksen psykologipalvelu pääkaupunkiseudun alueelle. Pääkaupunkiseudun alueen muodostavat Helsinki, Espoo, Kauniainen ja Vantaa. Järjestämispaikkakunnat vähintään Helsinki, Espoo ja Vantaa.
Itä-Uudenmaan hankinta-alue
Lote nº: 2
Ammatinvalinta- ja uraohjauksen psykologipalvelu Itä-Uudenmaan alueelle. Itä-Uudenmaan alueen muodostavat Askola, Lapinjärvi, Loviisa, Myrskylä, Porvoo, Pukkila, Sipoo. Järjestämispaikkakuntana vähintään Porvoo.
Länsi-Uudenmaan hankinta-alue
Lote nº: 3
Ammatinvalinta- ja uraohjauksen psykologipalvelu Länsi-Uudenmaan alueelle. Länsi-Uudenmaan alueen muodostavat Hanko, Inkoo, Karkkila, Kirkkonummi, Lohja, Raasepori, Siuntio ja Vihti. Järjestämispaikkakunnat vähintään Lohja ja Raasepori.
Keski- ja Pohjois-Uudenmaan hankinta-alue
Lote nº: 4
Ammatinvalinta- ja uraohjauksen psykologipalvelu Keski- ja Pohjois-Uudenmaan alueelle. Keski- ja Pohjois-Uudenmaan, jossa alueen muodostavat: Hyvinkää, Järvenpää, Kerava, Mäntsälä, Nurmijärvi, Pornainen, Tuusula Järjestämispaikkakunnat vähintään Järvenpää ja Hyvinkää.