Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Teknologian ennakoinnin jatkaminen
Viitenumero: 17.ESI.OP.373.
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi73000000 Tutkimus- ja kehityspalvelut ja niihin liittyvät konsulttipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tämän sopimuksen päätavoitteena on kehyksen laatiminen Euroopan puolustusviraston (EDA) teknologian ennakointia koskevien toimien tukemiseksi. Tämä toteutetaan sellaisten teknologian ennakointia koskevien työpajojen toteuttamisen avulla, joiden kohteena on kehittyvien teknologioiden tulevaisuus ja niiden vaikutukset puolustusvalmiuksiin.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 400 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Katso tarjousasiakirjat, jotka ovat saatavissa edellä kohdassa I.3 annetusta sähköistä tarjoamista koskevasta osoitteesta.