II kohta: Kohde
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Rakennuksen omistajan rakennussuunnittelun ja teknisen tuen palvelut (10 erää)
Viitenumero: 06A40/2020/M067
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi71000000 Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Puitesopimus rakennuksen omistajan rakennussuunnittelun ja teknisen tuen palveluiden toimittamisesta.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 3 400 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
Tarjoukset voivat koskea kaikkia osia
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)71200000 Arkkitehtipalvelut
71210000 Arkkitehtuuria koskevat neuvontapalvelut
71221000 Rakennusten arkkitehtipalvelut
71222000 Ulkoilmarakenteiden arkkitehtipalvelut
71240000 Arkkitehti-, insinööri- ja suunnittelupalvelut
71250000 Arkkitehti-, insinööri- ja maanmittauspalvelut
71251000 Arkkitehti- ja rakennustarkastuspalvelut
71315210 Rakennusten perusasennuksia koskevat konsulttipalvelut
71335000 Tekniset tutkimukset
71356000 Tekniset palvelut
71400000 Yhdyskunta- ja maisemansuunnittelupalvelut
79311000 Kyselytutkimuspalvelut
79932000 Sisustussuunnittelupalvelut
71600000 Tekniset testaus-, analysointi- ja neuvontapalvelut
71630000 Tekniset tarkastus- ja testauspalvelut
71632000 Tekniset testauspalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Puitesopimus rakennuksen omistajan rakennussuunnittelun ja teknisen tuen palveluiden toimittamisesta (Itävalta).
Puitesopimus rakennuksen omistajan rakennussuunnittelun ja teknisen tuen palveluiden toimittamisesta (Bulgaria).
Puitesopimus rakennuksen omistajan rakennussuunnittelun ja teknisen tuen palveluiden toimittamisesta (Kypros).
Puitesopimus rakennuksen omistajan rakennussuunnittelun ja teknisen tuen palveluiden toimittamisesta (Tanska).
Puitesopimus rakennuksen omistajan rakennussuunnittelun ja teknisen tuen palveluiden toimittamisesta (Kreikka).
Puitesopimus rakennuksen omistajan rakennussuunnittelun ja teknisen tuen palveluiden toimittamisesta (Ranska).
Puitesopimus rakennuksen omistajan rakennussuunnittelun ja teknisen tuen palveluiden toimittamisesta (Unkari).
Puitesopimus rakennuksen omistajan rakennussuunnittelun ja teknisen tuen palveluiden toimittamisesta (Malta).
Puitesopimus rakennuksen omistajan rakennussuunnittelun ja teknisen tuen palveluiden toimittamisesta (Alankomaat).
Puitesopimus rakennuksen omistajan rakennussuunnittelun ja teknisen tuen palveluiden toimittamisesta (Portugali).
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Wsparcie architektoniczne i techniczne dla właściciela budynku (dziesięć części)
Numer referencyjny: 06A40/2020/M067
II.1.2)Główny kod CPV71000000 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
II.1.4)Krótki opis:
Umowa ramowa o usługi pomocy architektonicznej i technicznej dla właściciela budynku.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 3 400 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV71200000 Usługi architektoniczne i podobne
71210000 Doradcze usługi architektoniczne
71221000 Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71222000 Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni
71240000 Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71250000 Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
71251000 Usługi architektoniczne i dotyczące pomiarów budynków
71315210 Usługi doradcze w zakresie budownictwa
71335000 Badania inżynieryjne
71356000 Usługi techniczne
71400000 Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
79311000 Usługi w zakresie ankiet
79932000 Usługi projektowania wnętrz
71600000 Usługi w zakresie testowania technicznego, analizy i konsultacji technicznej
71630000 Usługi kontroli i nadzoru technicznego
71632000 Techniczne usługi badawcze
II.2.4)Opis zamówienia:
Umowa ramowa o usługi pomocy architektonicznej i technicznej dla właściciela budynku (Austria).
Umowa ramowa o usługi pomocy architektonicznej i technicznej dla właściciela budynku (Bułgaria).
Umowa ramowa o usługi pomocy architektonicznej i technicznej dla właściciela budynku (Cypr).
Umowa ramowa o usługi pomocy architektonicznej i technicznej dla właściciela budynku (Dania).
Umowa ramowa o usługi pomocy architektonicznej i technicznej dla właściciela budynku (Grecja).
Umowa ramowa o usługi pomocy architektonicznej i technicznej dla właściciela budynku (Francja).
Umowa ramowa o usługi pomocy architektonicznej i technicznej dla właściciela budynku (Węgry).
Umowa ramowa o usługi pomocy architektonicznej i technicznej dla właściciela budynku (Malta).
Umowa ramowa o usługi pomocy architektonicznej i technicznej dla właściciela budynku (Niderlandy).
II.2.1)Nazwa:Część nr: 10
Umowa ramowa o usługi pomocy architektonicznej i technicznej dla właściciela budynku (Portugalia).