Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Verordening (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
End-to-end implementatie en exploitatie van de Europese dienst inzake grondbeweging (EGMS)
Referentienummer: EEA/DIS/R0/20/011
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie72300000 Uitwerken van gegevens
II.1.4)Korte beschrijving:
De algemene doelstelling van deze oproep tot inschrijving is de end-to-end implementatie en exploitatie van de Europese dienst inzake grondbeweging (EGMS). Het EEA is belast met de uitvoering van de EGMS, als onderdeel van het productgamma van landmonitoringdiensten van Copernicus (CLMS). De EGMS moet informatie verstrekken over grondbewegingstijdreeksen met volledige ruimtelijke en tijdgerelateerde resolutie op basis van een interferometrische analyse van radargegevens van Sentinel-1. De EGMS moet consistente, regelmatige en betrouwbare informatie verstrekken over natuurlijke en antropogene verschijnselen van grondbeweging in heel Europa. De hoofddoelstelling omvat het meten van grond- en infrastructuurverplaatsingen, met inbegrip van bijvoorbeeld aardverschuivingen en verzakkingen. De EGMS zal ook hulpmiddelen bieden voor visualisatie, interactief gegevensonderzoek en elementen die gebruikers kunnen toepassen voor verdere grondonderzoeken. Bovendien fungeert het als een Europese basisdienst waarop nationale, regionale of lokale aanvullende diensten kunnen worden gebouwd.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 6 500 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)90700000 Milieuzorgdiensten
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
De EGMS moet informatie verstrekken over grondbewegingstijdreeksen met volledige ruimtelijke en tijdgerelateerde resolutie op basis van een interferometrische analyse van radargegevens van Sentinel-1 over landgebieden van het EMA-lid en samenwerkende landen. Grondbewegingsproducten die door de landmonitoringsdienst van Copernicus worden geleverd, moeten om de 12 maanden worden geactualiseerd.
De dienst moet consistent, gestandaardiseerd, interoperabel en geharmoniseerd zijn over de nationale grenzen heen ter ondersteuning van het Europese en nationale beleid. Gerichte toepassingsgebieden zijn voornamelijk het in kaart brengen van natuurlijke risico’s en het beheer van activa. De EGMS zal de invoering en stroomafwaartse actie ten behoeve van eindgebruikersgemeenschappen mogelijk maken, met inbegrip van geologische onderzoeken, instanties voor weg-, spoorweg- en mijnbouw, regelgevers en planologen, overheidsinstanties op Europees, nationaal, regionaal en gemeentelijk niveau, burgers van het EEA39, de industriesector en de academische wereld.
Nadere inlichtingen, met inbegrip van een beschrijving van de belangrijkste taken die in het kader van de opdracht moeten worden uitgevoerd, worden verstrekt in sectie I.3) van de aanbestedingsstukken en in de bijbehorende bijlagen 8 en 9.