II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:Reference number: DZ.3321.58.2021
II.1.2)Main CPV code33600000 Pharmaceutical products
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest:
Dostawa leków
Zad.1- Infliximab inj.-Program lekowy NFZ
Zad.2- Interferon beta-1-a-inj.- Program lekowy NFZ
Zad.3- Secukinumab inj. – Program lekowy NFZ
Zad.4- Glatiramer inj. – Program lekowy NFZ
Zad.5- Tocilizumab inj. –Program lekowy NFZ
Zad.6- Tocilizumabum inj. –Program lekowy NFZ
Zad.7- Evolocumab inj.- Program lekowy NFZ
Zad.8- Teriflunomide tabl.- Program lekowy NFZ
Zad.9- Macytentan tabl.- Program lekowy NFZ
Zad.10- Epoprostenol inj.- Program lekowy NFZ
Zad.11- Mepolizumabum inj.- Program lekowy NFZ
Zad.12- Interferon beta-1a- Program lekowy NFZ
Zad.13- Treprostinil inj. - Program lekowy NFZ
Zad.14- INN Alirocumab inj- Program lekowy NFZ
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Częściami zamówienia są poszczególne zadania określone powyżej, tzn. zadania od 1 do 14.
Zamawiający informuje, że Wykonawca może złożyć ofertę do maksymalnie 14 zadań. (bez ograniczania ilości zadań na jednego Wykonawcę)
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 14
II.2)Description
II.2.1)Title:
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)33680000 Pharmaceutical articles
II.2.4)Description of the procurement:
3.3. Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia:
1) oferowany produkt leczniczy musi posiadać atesty, certyfikaty i być zarejestrowany zgodnie z przepisami prawa wymagającymi posiadania atestów, certyfikatów oraz rejestracji;
2) oferowany produkt leczniczy musi być wprowadzony do obrotu zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 06 września 2001r. prawo farmaceutyczne tekst jednolity (Dz.U. z 2020r. poz. 944);
3) oferowany produkt leczniczy musi odpowiadać normom lub specyfikacjom technicznym obowiązującym dla tego wyrobu;
3.4. Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania produktów równoważnych, tj. o parametrach chemicznych, fizycznych i jakościowych nie gorszych niż określono w SWZ – wyłącznie w odniesieniu do produktów, których pochodzenie zostało określone przez Zamawiającego przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia.
Zamawiający dopuszcza możliwość oferowania produktów równoważnych określonych w SWZ tj. równoważnych farmaceutycznie i terapeutycznie oraz refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Równoważność farmaceutyczna określa sytuację, w której porównywane leki zawierają taką samą ilość środka leczniczego w takiej samej postaci leku, odpowiadającej tym samym porównywalnym normom i które przeznaczone są do podawania taką samą drogą; równoważność farmaceutyczna nie warunkuje równoważności terapeutycznej, gdyż różnice w zakresie substancji uzupełniających i procesu produkcyjnego mogą powodować różnice w rozpuszczeniu oraz biodostępności, a w konsekwencji w działaniu środka farmaceutycznego. Równoważność terapeutyczna - dwa środki są równoważne terapeutycznie, jeżeli są równoważne farmaceutycznie i jeżeli po ich podaniu w takiej samej dawce ich efekty zarówno w zakresie skuteczności jak i bezpieczeństwa są takie, jak można było oczekiwać na podstawie odpowiednich badań.
Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 2b do SWZ.
Jeżeli Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia oferuje, poprzez wskazanie w Formularzu cenowym, przedmiot zamówienia równoważny określonemu w SWZ, jest on zobowiązany - w celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom Zamawiającego określonym w SWZ – dokonać w formularzu cenowym opisu każdego z rozwiązań równoważnych (Nazwa handlowa, międzynarodowa, ilość sztuk w opakowaniu oferowanego produktu).
Zamawiający wyraża zgodę na zmianę postaci form doustnych tj. wycenę:
— zamiast tabletek – tabletki powlekane, ampułki – fiolki,
— zamiast tabletek powlekanych –tabletki, kapsułki lub drażetki
— zamiast kapsułek – tabletki powlekane, tabletki, lub drażetki
Zamiast tabletek, tabletek powlekanych lub kapsułek o powolnym uwalnianiu – tabletek, tabletek powlekanych lub kapsułek i o zmodyfikowanym uwalnianiu i odwrotnie.
Rozwiązanie równoważne oznacza rozwiązanie umożliwiające uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego i sprecyzowanego w SWZ za pomocą innych rozwiązań.
Wykonawca, który oferuje rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego, jest obowiązany określić i opisać rozwiązania równoważne, wypełniając odpowiednio Formularz cenowy, którego wzór stanowi załącznik do SWZ.
20. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214
UST. 1 PKT 7 I 8, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELANIE TAKICH ZAMÓWIEŃ
Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.
Ocena ofert zostanie przeprowadzona na podstawie kryteriów określonych w SWZ oraz ich wag.
Oferty oceniane będą punktowo.
W trakcie oceny ofert kolejno rozpatrywanym i ocenianym ofertom przyznawane są punkty za poniższe kryteria według następujących zasad:
— kryterium cena, waga: 60 %,
— kryterium termin wykonania zamówienia cząstkowego waga: 40 %.
Lot No: 2
Lot No: 3
Lot No: 4
Lot No: 5
Lot No: 6
Lot No: 7
Lot No: 8
Lot No: 9
Lot No: 10
Lot No: 11
Lot No: 12
Lot No: 13
Lot No: 14