Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Servicios - 261228-2019
Rumanía-Bucarest: Servicios de mantenimiento de infraestructura de telecomunicaciones
2019/S 107-261228
Anuncio de licitación
Servicios
Base jurídica:
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Servicii furnizare internet și conexiune de back-up, servicii de furnizare CATV, management și mentenanță pentru rețeaua internă și externă internet-CATV, management [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Número de referencia: 4602041-2019-3S
II.1.2)Código CPV principal
50332000 Servicios de mantenimiento de infraestructura de telecomunicaciones
II.1.4)Breve descripción:
Servicii pentru urmatoarele activitati:
1) Management și mentenanță pentru sisteme de internet (retea externa și interna a cladirilor și echipamentele aferente), inclusiv transport și distributie a internetului de la punctul de intrare in U.S.A.M.V. Bucuresti pana la terminalul utilizatorului final;
2) Retransmisie și furnizare, transport și distributie televiziune digitala prin cablu pana la terminalul utilizatorului final, inclusiv management și mentenanță pentru sistemul de televiziune (retea externa și interna a cladirilor și echipamentele aferente);
3) Asigurare furnizare internet, inclusiv conexiuni de backup si transport;
4) Management și mentenanță pentru sistemele de securitate, respectiv sisteme supraveghere video, sisteme control acces si videointerfoane cladiri, sisteme antiefractie, bariere si bolarzi hidraulici;
5) Furnizare si instalare echipamente pentru sisteme de control acces autovehicule, management și mentenanță pentru sistemul de [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.5)Valor total estimado
Valor IVA excluido: 5 153 667.23 RON
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)
34926000 Equipo de control de aparcamientos
50312300 Mantenimiento y reparación de equipos de redes de datos
50316000 Mantenimiento y reparación de máquinas expendedoras de billetes
50341000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos de televisión
50610000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos de seguridad
72319000 Servicios de suministro de datos
92232000 Televisión por cable
II.2.4)Descripción del contrato:
Acord-cadru de prestări servicii pentru urmatoarele activitati:
5) Furnizare si instalare echipamente pentru sisteme de control acces autovehicule, management și mentenanță pentru sistemul de control acces autovehicule si taxare parcare in campus Marasti, bulevardul Marasti nr. 59.
Toate activitatile prestatorului se vor desfășura fără întrerupere, in mod continuu 24 de ore pe zi, 7 zile pe săptămână, 365 de zile pe an.
Serviciile se vor presta în locaţii ce aparţin Universității de Ştiinţe Agronomice și Medicină Veterinară din București (U.S.A.M.V. București), respectiv în:
— Campus „Agronomie – Herăstrău” din bulevardul Mărăști nr. 59, sector 1, București, in suprafata de 38 ha,
— Campus „Medicină Veterinară – Cotroceni” din Splaiul Independenței nr. 105, sector 5, București, in suprafata de 6 ha.
Valoarea estimata maxima pentru cele 5 tipuri de servicii a acordului-cadru este de: 5 153 667,23 RON fara TVA.
Valoarea estimata minima pentru cele 5 tipuri de servicii a acordului-cadru este de: 2 468 571,43 RON fara TVA.