Servizzi - 261246-2016
il-Belġju-Brussell: Servizzi ta' ħlasijiet ta' kull sena tal-brevetti u ta' tiġdid ta' trejdmarks
2016/S 145-261246
Avviż dwar kuntratt
Servizzi
Il-bażi ġuridika:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Servizzi ta' ħlasijiet ta' kull sena tal-brevetti u ta' tiġdid ta' trejdmarks.
Numru ta' referenza: JRC/BRU/2016/I.4/5002/OC.
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV
79140000 Servizzi ta' pariri legali u ta' l-informazzjoni
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Sabiex ikuni mantenuti d-drittijiet għal assi minn brevetti u trejdmarks, il-ħlasijiet perijodiċi għandhom isiru lill-uffiċċji ta' reġistrazzjoni. L-UE għandha portafoll li jikkonsisti minn 800 applikazzjoni għal brevetti u reġistrazzjonijiet u 600 reġistrazzjoni ta' trejdmarks. Hemm kumpaniji speċjalizzati li joffru dawn is-servizzi ta' ħlas.
II.1.5)Stima tal-valur totali
Valur mingħajr VAT: 2 300 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijiet
Dan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK
79120000 Servizzi ta' konsulenza dwar il-privattivi u d-dritt ta' l-awtur
79110000 Servizzi legali u tar-rappreżentazzjoni
79111000 Servizzi ta' pariri legali
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
L-objettiv ta' din is-sejħa għall-offerti hu l-konklużjoni ta' qafas ta' kuntratt għall-provvista ta' mmaniġġjar tal-portafoll tal-IPR lill-istituzzjonijiet tal-UE, id-Direttorati Ġenerali u s-servizzi tal-Kummissjoni Ewropea, l-aġenziji eżekuttivi u l-aġenziji u l-korpi tal-Unjoni Ewropea. Ma jinkludix it-tiġdid jew l-immaniġġjar ta' kull sena tal-portafoll tal-PI tal-UE.
Diensten - 261246-2016
België-Brussel: Diensten voor de vernieuwing van annuïteiten van octrooien en handelsmerken
Aankondiging van een opdracht
Diensten
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Diensten voor de vernieuwing van annuïteiten van octrooien en handelsmerken.
Referentienummer: JRC/BRU/2016/I.4/5002/OC.
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie
79140000 Juridische adviezen en informatie
II.1.4)Korte beschrijving:
Om de rechten op patent- en handelsmerkactiva te behouden, moeten periodieke betalingen worden gedaan aan de registratiebureaus. De EU beschikt over een portefeuille van 800 octrooiaanvragen en -registraties en 600 registraties van handelsmerken. Er zijn gespecialiseerde bedrijven die deze betalingsdiensten aanbieden.
II.1.5)Geraamde totale waarde
Waarde zonder btw: 2 300 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)
79120000 Adviezen inzake octrooien en auteursrechten
79110000 Juridisch advies en juridische vertegenwoordiging
79111000 Juridisch advies
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Doel van deze oproep tot inschrijving is het sluiten van een raamovereenkomst voor de verlening van portefeuillebeheer inzake intellectuele-eigendomsrechten aan de EU-instellingen, de directoraten-generaal en diensten van de Europese Commissie, de uitvoerende agentschappen en agentschappen en organen van de Europese Unie. Het gaat niet om de hernieuwing of het lijfrentebeheer van de intellectuele-eigendomsportefeuille van de EU.