Servicios - 261253-2019
Eslovaquia-Bratislava: Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
2019/S 107-261253
Anuncio de licitación
Servicios
Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Zabezpečenie služieb rozvoja a implementácie zmien pre Základnú bázu údajov pre geografický informačný systém (ZBGIS)
Número de referencia: 3882-2019-OESM/249
II.1.2)Código CPV principal
72000000 Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
II.1.4)Breve descripción:
Predmetom zákazky je zabezpečenie služieb rozvoja a implementácie zmien pre Základnú bázu údajov pre geografický informačný systém (ZBGIS) na obdobie 48 mesiacov.
II.1.5)Valor total estimado
Valor IVA excluido: 1 775 040.00 EUR
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)
72200000 Servicios de programación de software y de consultoría
72240000 Servicios de análisis de sistemas y de programación
72260000 Servicios relacionados con el software
72254000 Ensayo de software
II.2.4)Descripción del contrato:
Rozvojom ZBGIS sa rozumejú zmeny a doplnky ZBGIS, pri ktorých ide o úpravy ZBGIS funkčného a prevádzkového charakteru, rozširujúce možnosti využitia tohto systému. Služby budú poskytované na základe požiadaviek verejného obstarávateľa vzniknutých najmä v dôsledku legislatívnych zmien, zmien v pracovných postupoch, zmien vnútorných rozhraní alebo vonkajších rozhraní systémov, s ktorými sa ZBGIS integruje alebo bude integrovať a ich zadanie nie je zo strany úspešného uchádzača nárokovateľné.
Počas obdobia prevádzkovania aplikácie ZBGIS sa očakáva viacero zmien, ktoré si vynútia ďalšie úpravy. Očakávajú sa najmä:
— zmeny slovenskej a európskej legislatívy (o. i. v oblasti informačných technológií verejnej správy a pod.),
— zmeny biznis procesov a pracovných postupov u verejného obstarávateľa s cieľom minimalizovať manuálne pracovné postupy a zaviesť ešte vyššiu mieru elektronickej komunikácie,
— zmeny iných systémov orgánov verejnej správy, s ktorými sa bude ZBGIS integrovať, a ktorých rozhrania sa môžu meniť alebo rozvíjať,
— optimalizácia elektronickej komunikácie medzi verejným obstarávateľom a organizáciami a občanmi,
— aktualizácia koncepcie rozvoja informačných technológií verejnej správy.