Leveringen - 261271-2018
Griekenland-Chalkida: Voeding, dranken, tabak en aanverwante producten
2018/S 115-261271
Aankondiging van een gegunde opdracht
Resultaten van de aanbestedingsprocedure
Leveringen
Rechtsgrond:
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Ηλεκτρονικός ανοικτός διεθνής διαγωνισμός, προμήθειας πουλερικών, βοείου κρέατος, χοιρινούκρέατος, γάλακτος εβαπορέ, βρεφικών τροφών, οσπρίων, ρυζιού, ζυμαρικών, ειδών παντ/λείου, πελτέ ντομάταςκ.ά., για Τ.Ε.Β.Α..
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie
15000000 Voeding, dranken, tabak en aanverwante producten
II.1.4)Korte beschrijving:
Ηλεκτρονικός ανοικτός διεθνής διαγωνισμός σε ευρώ, για την προμήθεια πουλερικών, βοείου κρέατος,χοιρινού κρέατος, γάλακτος εβαπορέ, βρεφικών τροφών, οσπρίων, ρυζιού, ζυμαρικών, ειδών παντοπωλείου,πελτέ ντομάτας, ελιών, καφέ - ζαχαρωδών, μελιού, ελαιολάδου, γαλακτοκομικών, ειδών οπωροπωλείου,για το Επιχειρησιακό Πρόγραμμα Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής, για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους (Τ.Ε.Β.Α.), με κριτήριο κατακύρωσης, είτε την πλέον συμφέρουσα από οικονομικήςάποψης προσφορά, βάσει τιμής, στο σύνολο τής κάθε ομάδας (ομάδες Δ’, Ε’, ΣΤ’, Ζ’, Η’, Θ’, Ι’, Κ’, Λ’,Μ’, Ξ’) είτε το μεγαλύτερο ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%), πάνω στη νόμιμα διαμορφούμενη κάθεφορά μέση τιμή λιανικής πώλησης των ειδών της αντίστοιχης ομάδας (ομάδες Α’, Β’, Γ’, Ν’, Ο’), την ημέραπαράδοσης, όπως αυτή προκύπτει από το εκάστοτε εκδιδόμενο Δελτίο Πιστοποίησης Τιμών της ΥπηρεσίαςΕμπορίου της Περιφερειακής Ενότητας Εύβοιας και όπως αναλυτικά αναφέρονται στο Παράρτημα Α’ τηςπαρούσης.
II.1.6)Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: ja
II.2)Beschrijving
II.2.1)Benaming:
Ομάδα Ν - Ελαιόλαδο.
Perceel nr.: 14
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)
15411110 Olijfolie
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Προμήθεια:
— ελαιολάδου: 26.268 τεμάχια.