Leveringen - 261283-2018
Griekenland-Chalkida: Voeding, dranken, tabak en aanverwante producten
2018/S 115-261283
Aankondiging van een gegunde opdracht
Resultaten van de aanbestedingsprocedure
Leveringen
Rechtsgrond:
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Ηλεκτρονικός ανοικτός διεθνής διαγωνισμός, προμήθειας πουλερικών, βοείου κρέατος, χοιρινού κρέατος, γάλακτος εβαπορέ, βρεφικών τροφών, οσπρίων, ρυζιού, ζυμαρικών, ειδών παντ/λείου, πελτέ ντομάτας κ.ά., για Τ.Ε.Β.Α..
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie
15000000 Voeding, dranken, tabak en aanverwante producten
II.1.4)Korte beschrijving:
Ηλεκτρονικός ανοικτός διεθνής διαγωνισμός σε ευρώ για την προμήθεια πουλερικών, βοείου κρέατος, χοιρινού κρέατος, γάλακτος εβαπορέ, βρεφικών τροφών, οσπρίων, ρυζιού, ζυμαρικών, ειδών παντοπωλείου, πελτέ ντομάτας, ελιών, καφέ - ζαχαρωδών, μελιού, ελαιολάδου, γαλακτοκομικών, ειδών οπωροπωλείου, για το Επιχειρησιακό Πρόγραμμα Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής, για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους (Τ.Ε.Β.Α.), με κριτήριο κατακύρωσης, είτε την πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά, βάσει τιμής, στο σύνολο τής κάθε ομάδας (Ομάδες Δ’, Ε’, ΣΤ’, Ζ’, Η’, Θ’, Ι’, Κ’, Λ’, Μ’, Ξ’) είτε το μεγαλύτερο ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%), πάνω στη νόμιμα διαμορφούμενη κάθε φορά μέση τιμή λιανικής πώλησης των ειδών της αντίστοιχης ομάδας (ομάδες Α’, Β’, Γ’, Ν’, Ο’) την ημέρα παράδοσης, όπως αυτή προκύπτει από το εκάστοτε εκδιδόμενο Δελτίο Πιστοποίησης Τιμών της Υπηρεσίας Εμπορίου της Περιφερειακής Ενότητας Εύβοιας και όπως αναλυτικά αναφέρονται στο Παράρτημα Α’ της παρούσης.
II.1.6)Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: ja
II.2)Beschrijving
II.2.1)Benaming:
Ομάδα Β - Βόειο κρέας.
Perceel nr.: 2
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)
15111200 Kalfsvlees
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Προμήθεια βοείου κρέατος - μοσχάρι: 19.968 τεμάχια.
Ομάδα Γ - Χοιρινό.
Perceel nr.: 3
15113000 Varkensvlees
Προμήθεια χοιρινού κρέατος. Ποσότητα: 19.968 τεμάχια.