Nos complace anunciar que la nueva versión del portal TED se desplegará el 29 de enero de 2024 (fecha indicativa aún por confirmar). ¿Le interesa descubrir las nuevas funcionalidades, mejoras y repercusiones para los usuarios? Le invitamos a visitar nuestro artículo y a encontrar más información sobre los principales cambios y nuevas funcionalidades.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Está abierta la inscripción a nuestro cuarto taller para reutilizadores de datos de TED el 14 de diciembre de 2023
Servicios - 261439-2019
Polonia-Łódź: Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
2019/S 107-261439
Anuncio de licitación
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Zakup usług informatycznych na modernizację, rozwój i utrzymywanie Systemu Przemieszczania oraz Nadzoru Wyrobów Akcyzowych – Systemu EMCS PL2
Número de referencia: 1001-ILZ.260.17.2019
II.1.2)Código CPV principal
72000000 Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
II.1.4)Breve descripción:
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja, rozwój i utrzymanie Systemu EMCS PL2 celem dostosowania do wymagań wynikających: ze zmian prawa na poziomie unijnym krajowym, ze zmian postulowanych przez użytkowników lub administratorów Systemu, z wymagań wynikających ze współpracy z komponentami wytworzonymi lub rozwijanymi w ramach Programu Platforma Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC). Przedmiot zamówienia obejmuje także realizację przez Wykonawcę usługi szkolenia, o której mowa w pkt 2 ppkt 6 Rozdziału III SIWZ oraz świadczenie przez niego usług określonych w pkt 3 Rozdziału III SIWZ.
II.1.5)Valor total estimado
Valor IVA excluido: 5 571 399.00 PLN
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)
48000000 Paquetes de software y sistemas de información
72263000 Servicios de implementación de software
80510000 Servicios de formación especializada
72250000 Servicios de sistemas y apoyo
II.2.4)Descripción del contrato:
W szczególności zamówienie obejmuje:
1) opracowanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentu „Plan Umowy”, zgodnie z wymaganiami określonymi w Załączniku nr 2 do Wzoru Umowy, stanowiącego Załącznik H do SIWZ;
2) dostarczenie dokumentacji w terminach określonych w Załączniku nr 3 do Wzoru Umowy, stanowiącego Załącznik H do SIWZ. Pełny wykaz dokumentacji Systemu, którą Wykonawca jest zobowiązany zaktualizować lub opracować a następnie dostarczyć, został określony w Załączniku nr 4 do Wzoru Umowy, stanowiącego Załącznik H do SIWZ. Załącznik określa także wymagania, jakie ta dokumentacja powinna spełniać, jak również szablony, które powinny zostać wykorzystane przy opracowywaniu poszczególnych dokumentów;
3) Wytworzenie i dostarczenie przez Wykonawcę Platformy Programowej składającej się z:
a) oprogramowania dedykowanego (zarówno w formie oprogramowania nowo wytworzonego jak i nowych wersji oprogramowania wytworzonego i dostarczonego w ramach umów wcześniej zawartych),
b) oprogramowania gotowego (zarówno w formie oprogramowania dodatkowego jak i nowych wersji oprogramowania dostarczonego dla Systemu w ramach umów wcześniej zawartych),
Dla środowisk testowo-szkoleniowego, produkcyjnego oraz deweloperskiego; zgodnie z założeniami harmonogramu określonego w Załączniku nr 3 do Wzoru Umowy oraz wymaganiami Systemu określonymi w Załączniku nr 1 do Wzoru Umowy oraz odebranymi przez Zamawiającego produktami w postaci dokumentów;
4) przeniesienie autorskich praw majątkowych do każdego z produktów oraz ich zmian wytworzonych w wyniku realizacji umowy (na zasadach i polach eksploatacji określonych we wzorze umowy) oraz, w zakresie wynikającym ze zmian dokonywanych w ramach świadczonych przez Wykonawcę usług rozwojowych, w przypadku użycia oprogramowania gotowego do udzielenia licencji na wszystkie komponenty Platformy programowej (Komponenty Systemowe) w ilości niezbędnej do realizacji wymagań dla wszystkich środowisk Systemu (testowego oraz produkcyjnego), obejmujących m.in. prawo do instalacji poprawek i nowszych wersji oprogramowania, wraz z utrzymaniem na zasadach określonych we wzorze umowy;
5) przy każdej dostawie Kompleksowej wersji Platformy programowej, do przeprowadzenia wdrożenia dla wszystkich wskazanych przez Zamawiającego środowisk Systemu, obejmującego: zainstalowanie dostarczonego oprogramowania, ewentualną optymalizację oprogramowania systemowego i narzędziowego oraz uruchomienie usług i zasilanie struktur danych, zgodnie z wymaganiami określonymi w „Specyfikacji Wymagań Systemu EMCS PL2”, a następnie przetestowanie wszystkich środowisk Systemu na docelowej infrastrukturze technicznej. Zamawiający może zdecydować o przeprowadzeniu czynności związanych z wdrożeniem przez wytypowanych przedstawicieli Zamawiającego w asyście i przy pełnym wsparciu Wykonawcy;
6) zrealizowanie usług szkoleniowych dla administratorów systemu wg zasad określonych we wzorze umowy;
7) dostarczenie skonsolidowanej wersji oprogramowania na zakończenie każdego z Etapów;
8) dostarczenia zaktualizowanej/wytworzonej dokumentacji w formie elektronicznej przy każdej dostawie oprogramowania powodującej konieczność jej aktualizacji
(w zakresie, w jakim dostawa ma wpływ na dotychczasowe zapisy w odnośnej dokumentacji), przy czym w każdym z Etapów zgodnie z Harmonogramem, który określa Załącznik nr 3 do Wzoru Umowy, Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia w formie papierowej jednego egzemplarza wszystkich zaktualizowanych dokumentów (w zakresie w jakim dostawa ma wpływ na dotychczasowe zapisy w odnośnej dokumentacji, w tym w zakresie Usługi Rozwoju i Usługi utrzymania) składających się na dokumentację Systemu;
9) dostarczenia Skonsolidowanej wersji dokumentacji Systemu w formie elektronicznej na zakończenie każdego z Etapów. Etapy Umowy zostały określone w § 2 Wzoru Umowy.
Szczegółowy OPZ i sposobu jego realizacji są zawarte w: 1)Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik A do SIWZ;2)Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik H do SIWZ.