Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Servicios - 262051-2019
Rumanía-Târgu Mureș: Servicios relacionados con el software
2019/S 107-262051
Anuncio de licitación – sectores especiales
Servicios
Base jurídica:
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
„Aplicaţia de management de date de la contoare (MDM) şi aplicaţia de achiziţie de date de la contoare inteligente (MDC), integrabile pe o platformă comună”
Número de referencia: RO10976687/ 2019/1
II.1.2)Código CPV principal
72260000 Servicios relacionados con el software
II.1.4)Breve descripción:
Proiectul care face obiectul achiziției „Aplicaţia de management de date de la contoare (MDM) şi aplicaţia de achiziţie de date de la contoare inteligente (MDC), integrabile pe o platformă comună” CPV 72260000-5 Servicii de software (Rev.2) o parte componentă a unui program finanțat din fonduri POIM 6.3 şi din fonduri proprii ale entității contractante.
Obiectul principal al achiziției constă în furnizarea și customizarea a două aplicații software, denumite Aplicația MDM și Aplicația MDC, integrate într-o Platformă Comună, fie nativ, fie ad-hoc, după cum se precizează mai jos:
— O Aplicaţie MDM, inclusiv: conform art. 3.2.1 punctul 1 lit. a), b) si c) din documentatia descriptiva,
— O Aplicaţie MDC, inclusiv: conform art. 3.2.1 punctul 2 lit. a), b) si c) din documentatia descriptiva,
— Cereri de schimbare: conform art. 10.7 din documentatia descriptiva.
Obiectul secundar al achiziției, prin intermediul prezentei documentatii, constă în furnizarea de s [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.5)Valor total estimado
Valor IVA excluido: 30 400 914.22 RON
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.4)Descripción del contrato:
„Aplicaţia de management de date de la contoare (MDM) şi aplicaţia de achiziţie de date de la contoare inteligente (MDC), integrabile pe o platformă comună” CPV 72260000-5 Servicii de software (Rev.2).
Cantitatile care fac obiectul prezentei proceduri de achizitie se regasesc in caietul de sarcini si anexele documentatiei descriptive.