Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Βελτίωση δρόμου που συνδέει τη Δερύνεια με τη Σωτήρα — Αρ. διαγωνισμού: PS/C/731.
Αριθμός αναφοράς: PS/C/731
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV45233140 Οδικά έργα
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Το έργο αφορά στη βελτίωση τού δρόμου που συνδέει τους 2 Δήμους μήκους 4Κm, και περιλαμβάνει επίσης την κατασκευή συνδετήριων δρόμων συνολικού μήκους 2.5 Κm, επέκταση του οχετού ομβρίων μήκους 1.4Κm διαμέσου του πυρήνα του Δήμου Δερύνειας και την κατασκευή 3 λιμνών κατακράτησης (extended detention basins) σε 3 περιοχές που εφάπτονται της λίμνης Παραλιμνίου. Οι κατασκευαστικές εργασίες περιλαμβάνουν χωματουργικές, ασφαλτικές εργασίες, κατασκευή κλειστού συστήματος αποχετεύσεως ομβρίων, κατασκευή πλακόστρωτων πεζοδρομίων, λωρίδας πρασίνου, ποδηλατοδρόμου, χώρους στάθμευσης επί του οδοστρώματος, διαβάσεις πεζών, στάσεις λεωφορείων, υπερυψωμένες συμβολές και άλλα μέτρα κυκλοφοριακής ύφεσης, χώρους πρασίνου και 2 ισόπεδους κυκλικούς κόμβους, και εγκαταστάσεις νέων υπηρεσιών.
Περαιτέρω, συμπεριλαμβάνεται η κατασκευή 3 λιμνοδεξαμενών κατακράτησης κι η εγκατάσταση των απαραίτητων υδραυλικών διατάξεων (ελαιοδιαχωριστών υπερχειλιστών και κατασκευών απορρόφησης της ενέργειας εκροής).
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 13 099 250.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV45233120 Έργα οδοποιίας
45233121 Κατασκευαστικά έργα σε κύριες οδούς
45233122 Κατασκευαστικές εργασίες για περιφερειακές οδούς
45233162 Κατασκευαστικές εργασίες για οδούς για ποδήλατα
45262310 Εργασίες οπλισμένου σκυροδέματος
45262660 Εργασίες αφαίρεσης αμιάντου
45232130 Κατασκευαστικές εργασίες για σωληνώσεις ομβρίων υδάτων
45231300 Κατασκευαστικές εργασίες για αγωγούς ύδρευσης και αποχέτευσης
45316000 Εργασίες εγκατάστασης συστημάτων φωτισμού και σηματοδότησης
45233290 Εγκατάσταση οδικών πινακίδων
45247200 Κατασκευαστικές εργασίες φραγμάτων και παρόμοιων μόνιμων κατασκευών
45240000 Κατασκευαστικές εργασίες για υδραυλικά έργα
45247270 Κατασκευαστικές εργασίες δεξαμενής
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: PS/C/731
II.1.2)Main CPV code45233140 Roadworks
II.1.4)Short description:
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 13 099 250.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)45233120 Road construction works
45233121 Main road construction works
45233122 Ring road construction work
45233162 Cycle path construction work
45262310 Reinforced-concrete work
45262660 Asbestos-removal work
45232130 Storm-water piping construction work
45231300 Construction work for water and sewage pipelines
45316000 Installation work of illumination and signalling systems
45233290 Installation of road signs
45247200 Construction work for dams and similar fixed structures
45240000 Construction work for water projects
45247270 Reservoir construction works
II.2.4)Description of the procurement: