Μάλι-Μπαμάκο: Σχεδιασμός και εγκατάσταση φωτοβολταϊκών συστοιχιών και βοηθητικός εξοπλισμός για το νέο κτίριο στέγασης, Στρατόπεδο εκπαίδευσης στο Koulikoro - Αποστολή Εκπαίδευσης Στρατιωτικών Δυνάμεων της Ευρωπαϊκής Ένωσης στο Μάλι
2019/S 109-264183
Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Σχεδιασμός και εγκατάσταση φωτοβολταϊκών συστοιχιών και βοηθητικός εξοπλισμός για το νέο κτίριο στέγασης, Στρατόπεδο εκπαίδευσης στο Koulikoro - Αποστολή Εκπαίδευσης Στρατιωτικών Δυνάμεων της Ευρωπαϊκής Ένωσης στο Μάλι
Αριθμός αναφοράς: 4M-12/2019/EUTM-MALI/MHQ/J8
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV45400000 Εργασίες αποπεράτωσης κτιρίων
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Προτείνεται να εγκατασταθεί μια ηλιακή φωτοβολταϊκή συστοιχία στο στρατόπεδο εκπαίδευσης στο Koulikoro, Μάλι. Η εγκατάσταση πρέπει είναι ένα σύστημα ενσωματωμένο στο κτίριο και συνδεδεμένο με το δίκτυο και να λειτουργεί παράλληλα με το δίκτυο γεννητριών. Στόχος του σχεδιασμού είναι να μεγιστοποιήσει τη σχέση κόστους-αποτελεσματικότητας του συστήματος προκειμένου να διασφαλίσει την ιδιοκατανάλωση της επιτόπου παραγόμενης ενέργειας. Η ελάχιστη αποδεκτή παραγόμενη ισχύ από την εγκατάσταση είναι 80 kWp. Ο ανάδοχος πρέπει να παρέχει τα εξής:
— σχεδιασμό ενός ηλιακού φωτοβολταϊκού συστήματος συνδεδεμένου με το δίκτυο, το οποίο θα πληροί τις απαιτήσεις έργου για εγκατάσταση σε νέο οικοδομικό τετράγωνο διαμονής, στο στρατόπεδο εκπαίδευσης στο Koulikoro,
— εγκατάσταση και σύνδεση αυτής με την εγκατάσταση παροχής ηλεκτρικού ρεύματος,
— έλεγχο και δοκιμαστική λειτουργία της εγκατάστασης
— εκπαίδευση του προσωπικού της Αποστολής Εκπαίδευσης Στρατιωτικών Δυνάμεων της Ευρωπαϊκής Ένωσης στο Μάλι (EUTM) στη λειτουργία της εγκατάστασης και τη συντήρηση του εξοπλισμού.
Οι εργασίες θα πρέπει να περιλαμβάνουν την εγκατάσταση πινάκων ηλιακών φωτοβολταϊκών συστοιχιών και συναφών ηλεκτρικών εργασιών και εργασιών υποδομών για την υποστήριξη των πινάκων στη στέγη.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
— έλεγχο και δοκιμαστική λειτουργία της εγκατάστασης,
Mali-Bamako: Design and Installation of a Photovoltaic Array and Ancillary Equipment for New Accommodation Building, Koulikoro Training Camp- EU Training Mission, MALI
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Design and Installation of a Photovoltaic Array and Ancillary Equipment for New Accommodation Building, Koulikoro Training Camp- EU Training Mission, MALI
II.1.2)Main CPV code45400000 Building completion work
II.1.4)Short description:
It is proposed to install a Solar Photovoltaic (PV) array in KTC, Mali. The installation shall be a building integrated and grid-connected system and operate in parallel with the generator network. The design objective is to maximize the cost-effectiveness of the system by ensuring self-consumption of the generated power onsite. The minimum acceptable power output form the installation is 80 kWp. The contractor must:
— design of a grid-connected Solar Photovoltaic System satisfying the works requirements for installation at new accommodation block, KTC,
— provide the installation and its connection to the power supply installation,
— testing and commissioning of the installation
— training of the EUTM’s Personnel in the operation of the installation and maintenance of the equipment.
The works shall include the installation of the PV panels and associated electrical and structural work to support the panels on the roof.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
— testing and commissioning of the installation,